Caner Alper’den İkinci Kitap: ŞEREF MOTEL2018, Kasım ayında çıkardığı “Temiz Aile Çocuğu” kitabı ile yazarlığa da el atan Caner Alper, ikinci kitabı ŞEREF MOTEL ile okurlarının tekrar karşısına çıktı.

Caner Alper'den İkinci Kitap: ŞEREF MOTEL
ŞEREF MOTEL

Ödüllü filmler Zenne ve Çekmeceler’in yönetmeni ve senaristi olarak tanıdığımız Caner Alper, anı olarak kaleme aldığı, okurlarını özel yaşantısına davet eden “Temiz Aile Çocuğu” kitabını, 2018 yılında Hep Kitap’tan çıkartmış ve okur kitlesini de duygusal ve pozitif etkilemişti. İlk kitabının aldığı başarı ve okurlarının da ilgisiyle ikinci kitap sinyalini veren yazar, bugün sosyal medya hesabı üzerinden ikinci kitabının çıktığını duyurdu.

Başarılı yazar Caner Alper, roman türünde kaleme aldığı ve kendi yaşamından izlere yer verdiği ikinci kitabını ŞEREF MOTEL adıyla, Doğan Kitap’tan çıkarttı.

Kitabın arka kapağında yer alan, kitap hakkında yazı:

“Her ailede bir yaşlı, tarihe geçmiş mucit ağabeyinden, onlarca dile çevrilmiş yazar amcasından, sanat akımlarını etkilemiş ressam teyzesinden, hastalıklara şifa bulmuş doktor halasından ya da etkileyici yapıların mimarı kuzeninden değil de daha çok bir zamanlar ne kadar zengin olduklarından, gürül gürül para kazanırken nasıl har vurup harman savurduklarından ya da bir dönem herkesçe nasıl tanındıklarından filan bahsedip övünür. Bizimki de öyle bir sülaleydi işte.

Romanın baş kahramanı Cem’in “Bir dönem mütevazı bir saltanat yaşamış, içi boş bir topluluk” olarak nitelendirdiği ailesi yazlarını deniz kıyısında, aralarından birinin sahip olduğu motelde geçirir. Devran döner, dönem değişir, insanlar şaşırtıcı şeyler yapar.

Biz okurlar da Şeref Motel’in sayfalarını çevirirken, odalarında dolaşır, hayatın ve insanların değişimini izlerken, ailenin tarihinde ülkenin gölgelerini fark ederiz.

M. Caner Alper kendi yaşamından izlenimlerini benzersiz kurgusal yapıtlara dönüştürmeyi sürdürüyor.”

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.