Çocuklar İçin Rengârenk Bir Macera: Gökyüzü Kızı

Bulutların üzerinde, rengârenk canlılarla dolu, huzurlu bir ülkede başlayan yepyeni bir serüven: Ezgi Türk’ün yeni masalı Gökyüzü Kızı, İnkılâp Kitabevi’nden çıktı! Gökyüzü Ülkesi kralının kızı Silya’nın yeryüzüne yaptığı macera dolu yolculuğu anlatan Gökyüzü Kızı, yalın anlatımı ve Beril İrman imzalı renkli çizimleriyle raflarda çocukları bekliyor.

Yazar Ezgi Türk’ün çocuklara yeni bir dünyanın kapılarını araladığı yeni kitabı Gökyüzü Kızı, İnkılâp Kitabevi bünyesindeki çocuk kitapları markası Mandolin Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Çocukları büyülü, rengârenk bir masala davet eden Gökyüzü Kızı, gökte yaşayan genç bir kızın yeryüzüne yaptığı macera dolu yolculuğu anlatıyor. Gökyüzü Ülkesi kralının, karşılaştığı tüm engellere rağmen yeryüzünü görmekten vazgeçemeyen kızı Silya’nın hayatı bu yolculukla değişiyor. Silya bir pelikanın ağzında, mor bulutların, korkunç şimşeklerin arasında Bulutlar Kapısı’na vardığında soluksuz macera başlıyor…

Yalın anlatımı ve Beril İrman imzalı renkli çizimleriyle dikkat çeken masal, küçük yaştaki çocuklara ebeveyn okumasıyla keyifli saatler vaat ediyor.

Ezgi Türk’ün resimli çocuk kitabı Gökyüzü Kızı, İnkılâp Kitabevi çatısı altında Mandolin Yayınları etiketiyle raflarda, inkilap.com, dr.com.tr ve kitapyurdu.com adreslerinde!

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.