Daha önce yayımlanmamış bir şiiriyle ‘küçük İskender Kitabı’

Daha önce yayımlanmamış bir şiiriyle ‘küçük İskender Kitabı’

Temmuz 2019’da hayatını kaybeden şair küçük İskender’in arkadaşlarından Halim Şafak’ın hazırladığı “küçük İskender Kitabı”, İkaros Yayınları’nca 1 Kasım’da okura sunulacak.

Kitapta, küçük İskender’in daha önce yayımlanmamış bir şiiri de bulunuyor.

küçük İskender’in şiiri ve yazısı kadar hayatının da düşünsel arkaplanını oluşturan aşk ve düşüncesi, anti-otoriterlik, anarşizm, yeraltı edebiyatı, queer düşünce ve insan bedeni gibi başlıkları tartışmaya açan kitabın büyük çoğunluğu, daha önce herhangi bir yerde yayımlanmamış yazı ve söyleşilerden oluşuyor.

Kitapta, küçük İskender’le söyleşisi bulunan isimler şöyle: Memet Fuat, Özgür Taburoğlu, Abbas Bozkurt, Ahmet İlhan, Halim Şafak, Ertuğrul Meşe, Hüseyin Köse, Nilay Özer, Şakir Özüdoğru, Zeliha Cenkçi’nin yazıları, Özcan Erdoğan, Mehmet Erte, Gonca Özmen ve Akif Kurtuluş.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar1 Yorum

  1. Agora Reply

    Harikasiniz. Cok emek var. Umarim cok insana ulasir. Hepsine bakip okumak icin sabirsizlaniyorum. Cok selam ve sevgiler. 🙂 AGORA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir