Dayatılan Rolü Reddeden Bir Kadının Hikâyesi: Kertenkelenin Ardından

“Onu beklemeyi seviyordum, gelmeyeceğini bilseydim eğer onu sonsuza dek bekleyebilirdim.”

Kertenkelenin Ardından 2 Şubat’ta Kadıköy Emek Tiyatrosu ve 11 Şubat’ta Şişli Tiyatrosu’nda saat 20:30’da seyircisini bekliyor.

Kertenkelenin Ardından
Kertenkelenin Ardından (Merve Conker)

Sezonun yeni ekibi Tiyatro Mora’nın ilk oyunu Kertenkelenin Ardından; kendisi için biçilmiş rolü oynamaktan sıkılıp kuruyemişçi dükkânı açmaya karar veren genç bir kadının kambur, aksak, güdük ve fakat olağan dışı hikâyesini seyirciyle buluşturuyor.

Tolgay Hiçyılmaz’ın kaleme aldığı, Kübra Şafak’ın yönettiği oyuna sahnede Merve Conker hayat veriyor.

Yönetmen Kübra Şafak süreçle ilgili olarak “En başta sıkışmış, toplum normlarına hapsolmuş, kendini yetkin görmeyen bir kadın olarak gördüğümüz karakterin süreç içerisindeki dönüşümü bizi çok heyecanlandırdı. O kadının içinden çıkan güçlü, inanılmaz irade sahibi, yüksek libidolu, sevdiği adamı hapisten çıkarmak için asla pes etmeden çalışan kadın bizi çok etkiledi. Bu kadını seyirciyle paylaşacağımız için de çok heyecanlıyız” diyor.

Oyun Hakkında:

Bir cinayete karışmadığı, tacize, tecavüze uğramadığı, madalya kazanmadığı, kayınpederiyle kaçmadığı, güzellik yarışmasına katılmadığı, anne olmadığı, büyük ikramiyeyi on ikiden vurmadığı, inekleri sağmadığı, kitap okuduğu, pencereden bakmayı reddedip sokağa çıktığı, herhangi bir ödül almadığı için adı anılmaya değer görülmeyen kadınlara ithaf edilmiş bir oyun Kertenkelenin Ardından.

2 Şubat’ta Kadıköy Emek Tiyatrosu ve 11 Şubat’ta Şişli Tiyatrosu’nda izleyebileceğiniz oyunun biletlerini Passo, Biletinial ve gişeden temin edebilirsiniz.

“Kertenkelenin Ardından” Oyun Künyesi:
Yazan:
Tolgay Hiçyılmaz
Yöneten: Kübra Şafak
Dekor Tasarım: Kolektif
Işık, Kostüm ve Aksesuar: Kolektif
Afiş Tasarım: Aycan Kızılkaya
Oynayan: Merve Conker

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar