Decollage Art Space Mayıs Ayı Etkinlikleri Devam Ediyor

Decollage Art Space Mayıs Ayında Dopdolu Bir Programla Ziyaretçilerini Bekliyor

Genç ve yeni nesle sanatı sevdirmek, sürdürülebilir ve ulaşılabilir bir sanat ortamı yaratmak, multidisipliner üretim alanını desteklemek amacıyla yola çıkan Decollage Art Space, Mayıs ayında farklı disiplinlerden pek çok etkinliği ağırlıyor. Mimar Viktoria Şahin kuruculuğunda hayata geçen Decollage Art Space, yeni sergisi “Le Voyage” (Yolculuk) ile baharı karşılarken Sanat Yöneticisi ve Danışmanı olarak Mine Çağlar’ın göreve gelmesiyle bir yandan da seramikten müziğe, gastronomiden canlı performanslara dek uzanan birçok workshop, konser, konuşma, müzik etkinliği, performans ve atölye ile sanatseverlerle buluşuyor.

Decollage Art Space
Decollage Art Space

Decollage Art Space, her katında farklı disiplinlerle karşılaşabileceğiniz, etkileşime geçip atölyelere katılabileceğiniz, performansları izleyip yaratıcı insanlarla buluşabileceğiniz bir deneyim alanı. Bünyesinde resim, heykel, seramik, cam atölye çalışmaları yapılabilen; müzik, dans, tiyatro gibi sanatsal performanslar için donanıma sahip Decollage Sahne olarak adlandırılan performans alanı katı, içerisinde Art Shop bölümünün de yer aldığı VKoffee, sanat galerisi, sanat kitaplığı, ofis ve etkinlik alanını barındırıyor.

Program:

19 Mayıs Perşembe
Saat: 17:00- 20:00
Mekan: Decollage Art Space Performans Salonu
Gençlerle Sanat, Tasarım ve Müzik

Decollage Art Space, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda genç müzisyen, sanatçı ve tasarımcılara kapılarını açıyor. Melisa Şahin, Rana & Seher, Mershad Hashemi ve Ceren Sönmez’in müzik performanslarını dinleyeceğimiz günde Alara Dizdaroğlu’nun da resimleri ile buluşacağız. Programda ayrıca tasarım öğrencileri Mehmet Korcan Bacaksız, Ahmet Muhammed Samancı, Selanay Aktepe, Aysima Turhan, Hilal Nur Yılmaz, Elif Şereflioğulları, Nurgül Yıldırımlı, Sinem Nazlı Kadıoğlu, Enda Nur Serenlioğlu, Cansu Tezel, Müberra Demir, Dilan Pamuk ve Sedef Şentürk’ün çalışmaları yer alacak.

24 Mayıs Salı
Saat: 21:00
Mekan: Decollage Sahne
Neden Caz? Caz Özgürlüktür

NTV Radyo – Cazın Büyüsü programı yapımcısı Dr. Hakan Rauf Tüfekçi, “Neden Caz? Caz Özgülüktür” konulu semineri ve özel caz müzikleri eşliğinde Decollage Art Space’de.

Seminerde cazı çalanlar, söyleyenler, dinleyenler ve yazarlar mercek altına alınacak. Dinleyicilerle birlikte sohbet şeklinde anlatımın eşlik edeceği program ile Decollage Art Space’in ev konforundaki mekânında buluşmayı diliyor..

25 Mayıs Çarşamba
Saat: 14:00
Mekan: 2. Kat Workshop Salonu
Sanat Söyleşisi: Destinasyon Paris

Mahmut Nüvit Doksatlı ve sanat dünyasından değerli katılımcılar eşliğinde, “Le Voyage” sergisinin “yolculuk” temasından yola çıkarak gerçekleşecek söyleşide, dönemin sanat ortamının arka planı ele alınacak ve Paris-İstanbul bağlantısı anlatılacak.

26 Mayıs Perşembe
Saat: 14:00
Fevzi Karakoç ile

“Le Voyage” sergisi sanatçılarından Fevzi Karakoç ile sergiyi gezeceğimiz bugünde aynı zamanda seçki, eserleri ve sanat pratiği üzerine sohbet edeceğiz.

27 Mayıs Cuma
Kadehlerde Pembe Beyaz Bahar Çiçekleri
Saat: 19:30
Mekan: 2. Kat Workshop Salonu

Baharı karşıladığımız şu günlerde bizi gençleştiren, heyecanlandıran, umudumuzu yeniden yeşerttiğimiz, doğayla bütünleştiğimiz bir mevsime başlarken Mimarlık ve Sanat Tarihçisi Mine Çağlar’ın anlatımında; sanat tarihinde bahar çiçekleri tasvirleri ile seminerimizde ilk tadımını gerçekleştireceğimiz beyaz ve roze şarapları Winemaker Sibel Çoban’ın anlatımıyla eşleştiriyor olacağız.

Baharı kokladığımız, kırmızı meyve, frambuaz, ahududu, greyfurt gibi narenciyelerin yanı sıra, beyaz şeftali, çilek, çarkıfelek meyvesi tattığımız bugünde hanımeli ve gül aramolarıyla bir arada olmak üzere.

30 Mayıs Pazartesi
Saat: 21:00
Dilek Türkan AKUSTİK EV KONSERİ
Piyano: Çağrı Sertel
Mekan: Decollage Sahne, -1 Performans katı

Dilek Türkan’ın her hafta YouTube kanalında yayınlanan Akustikev programı Decollage Art Space ev sahipliğinde bir konser serisine dönüşüyor. Dilek Türkan ve konuğu piyanist Çağrı Sertel’in müzik performans ve sohbetlerine Decollage Art Space’in ikramları eşlik edecek.

31 Mayıs Salı
Saat: 13:30-15:30
Mekan: -2. Kat Yaratıcı Atölye
Al Dante Makarna Atölyesi

Emay’s Cuisine’nin tarihçi ve sosyolog şefi Füsun Alemdağ’ın anlatımı eşliğinde, katılımcılarla uygulamalı olarak makarna yapımının gerçekleşeceği ve atölye bitiminde herkesin evine taze makarnalarla döneceği programımız İtalyan şarkıları, şarap ve makarnalı bir öğle yemeği ile tamamlanacak.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.