“Türkiye’de Güncel Sanat” Konusuyla Dr. Feride Çelik Narmanlı Sanat Geçit’teKültür & Sanat atölyelerinden yoga derslerine, sinema günlerinden seminerlere; disiplinlerarası alanda eğitimler vermeye devam eden Narmanlı Sanat’ın Geçit’teki yeni alanında bu hafta ‘Türkiye’de Güncel Sanat’ konusuyla Dr. Feride Çelik konuk oluyor.

Ülkemizde 1990’lı yılların başlarından itibaren küratörlük kavramının sanat alanına girmesi, 1980’li yıllardan itibaren düzenlenmeye başlanan bienaller, sonrasında düzenli olarak gerçekleşen sanat fuarları ve temalı sergiler güncel sanat alanını daha da belirginleştirmiştir.

Sanat izleyicisinin de bu tür etkinliklere olan etkisi 2000’li yıllardan itibaren bir hayli yükselmiştir. Sanata duyulan bu ilgi ve merak kapsamında düzenlenen bu atölyede;

Günümüzün sosyal-politik meselelerine eğilen güncel sanata genel bir bakış verilirken, son dönemlerde fuarlar, bienaller kapsamında görülen sanat eserlerinden oluşturulan bir seçki de okunarak yorumlanacaktır.

Atölye Narmanlı Sanat’ın Karaköy’deki yeni kültür-sanat alanı Geçit’te yüz yüze gerçekleşecektir.

15 kişilik kontenjan sınırı vardır.


Narmanlı Sanat Geçit

İç Kapı, Kemankeş Karamustafapaşa mahallesi, Mumhane Caddesi Fransız Geçidi Sokağı No: 1 C Blok, D:No:3, 34425 Beyoğlu/İstanbul

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.