Evliyagil Dolapdere, “Gümüş Döngü” Sergisini Ağırlıyor

Evliyagil Dolapdere, Gümüş Döngü sergisini 23 Şubat – 02 Mayıs 2021 tarihleri arasında ağırlamaya hazırlanıyor. Sergi, Müze Evliyagil Koleksiyonu’ndan ve koleksiyon dışı üretimlerden bir araya gelen 9 sanatçıyı zamanın nitelendirilmesi ve yaşamın döngüselliği kavramlarını odağına alarak bir araya getiriyor. Sergide bulunan farklı disiplinlerden ve kuşaklardan gelen sanatçıların resim, heykel, çizim ve video gibi medyumlarla üretilmiş yapıtları sonsuz dönüş düşüncesini farklı bakış açılarıyla ele alıyor.

Sanatçılar:
Çağla Köseoğulları, Erdal Duman, Gökçe Erhan, Gülçin Akbaş, Kerem Ozan Bayraktar, Mithat Şen, Osman Dinç, Umut Erbaş, Yuşa Yalçıntaş

“Söz sessizlikte, ışık karanlıkta, yaşam ölürken; bomboş gökyüzünde uçarken parlar atmaca”
Ursula K. Le Guin

Tüm evrende yaşam bir bütündür. Doğumdan ölüme büyüyüp gelişen varlıklar aynı zamanda biriktirdiği bilgiler, tecrübeler ve anılarla genişleyen bir duygular antolojisi oluşturur. Mutlak olmayan son, sonsuz olarak kabul edilen varoluş döngüsünü en anlamlı kılabilecek edim gibi görünür. Böylece bahsi geçen antoloji temas ettiği diğer sistemlere, bir çemberden diğerine aktarılarak genişler.

Gümüş Döngü, 02.05.2021 tarihine kadar Salıdan Cumaya 11:00-17:00 saatleri arasında Evliyagil Dolapdere’de ziyaret edilebilir.

Görsel Künye: Habitat IV, Gökçe Erhan, 100 x 200cm

Evliyagil Dolapdere
Serdar Ömer Paşa Caddesi No:11 Beyoğlu/İstanbul

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.