“FRESH” Sergisi NOKS Art Space’de Açıldı!Küratörlüğünü Mert Çağıl Türkay ve Volkan Kızıltunç’un üstlendiği “FRESH” sergisi, 08 Ocak 2023 tarihine kadar NOKS Art Space’de izlenebilir.

Sinejan Elif Kuşhan
Sinejan Elif Kuşhan

FRESH, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi Fotoğraf Bölümü’nde öğrenimine devam eden öğrencilerin birbirleri arasındaki iletişimi kuvvetlendirmek, değişen ve dönüşen kavramlar ışığındaki sanat üretimlerini ve görünürlüklerini artırmak, çağdaş sanat ortamı ile kurumsal olmayan organik ilişkilerini geliştirmeyi amaçlayan bir sergidir. Atölye çalışmaları ve projelere ev sahipliği yapan bağımsız bir sanat mekanı olan NOKS, FRESH sergisiyle işbirliğine açık, deneysel üretim yöntemleri üzerine çalışan genç sanatçıların yeni yönelimleri denedikleri bir laboratuar haline dönüşüyor. FRESH sanatçıların imgeye olan güncel yaklaşımları ve yerleştirmeleri eşliğinde fotoğrafın geleneksel yapısını kıran yorumlarıyla izleyiciyi farklı sergileme biçimleri ile yenilikçi bir yolculuğa davet ediyor ve fotoğrafı, salt bir perspektiften ziyade etrafında gezilebilen, temas edilebilen, gözlemlenen bir deneyim unsuru haline getirmeye çalışıyor.

Sergide yer alan isimler:
Ahmet Tarık Duman, Ebrar Kılınç, Ender Can, Esra Fıstık, İmran Caner, İrem Ekim Demir, M. Tahir Akkurt,
Sema Ceylan, Sinejan Elif Kuşhan, Ulvi Göktürk Çetin, Yaren Merve Düzgün, Zeynep Dildar Gürcan.


NOKS Art Space

Rasimpaşa, Talimhane Sk. No:19B, 34716 Kadıköy/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir