41. Grafik Tasarım Sergisi 29 Aralık’a Kadar Devam Ediyor

Yılın grafik tasarımları bu sergide: 41. Grafik Tasarım Sergisi 29 Aralık’a dek Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’ndeGMK’nın 1981’den bu yana düzenlediği Grafik Tasarım Sergisi’nin 41’incisi, 9 Aralık 2022’de MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde kapılarını açtı. GMK’nın her yıl grafik tasarımcıları onurlandırdığı, mesleğin genç isimleri içinse bir teşvik ve motivasyon kaynağı olan Grafik Tasarım Ödülleri de açılışta gerçekleşen ödül töreniyle sahiplerini buldu. Başvuran 542 tasarım tasarım arasından yılın en nitelikli ve iyi işlerini belirlemeyi amaçlayan yarışmada, afişten kitaba, hareketli görüntüden sosyal medya uygulamalarına 24 kategoride tasarım ödülü ve 6 özel ödül verildi.

41. Grafik Tasarım Sergisi
41. Grafik Tasarım Sergisi

41. Grafik Tasarım Sergisi’nin ödüllü işleri; Deniz Marlalı, Koray Doyran, Pemra Ataç, Salih Küçükağa, Uğurcan Ataoğlu ve Yiğit Karagöz’den oluşan GMK Ödülleri Seçici Kurulu, Aksel Ceylan, Murat Dorkip ve Gizem Kara’dan oluşan Öğrenci Projeleri Seçici Kurulu ile Alaa Alnuaimi, Burcu Dayanıklı ve Serhan Acar’dan oluşan Dijital Projeler Seçici Kurulu’nun 20-24 Ekim 2022 tarihlerinde gerçekleştirdiği jüri çalışması sonucunda belirlendi.

41. Grafik Tasarım Sergisi’nde En İyi Ödülü, Açıkhava Grafik Tasarımı kategorisinde Selin Saygın Dayıoğlu’na, Afiş Tasarımı’nda Olgun Kaşıkçı’ya, Albüm Kapağı Tasarımı’nda Ataberk Akalın’a, Ambalaj Üzeri Grafik Tasarım’da Can Dağlı ve Uğur İslim’e, Broşür/Katalog Tasarımı’nda Volkan Ölmez’e, Çevresel Grafik Tasarım’da Petek Kızılelma’ya, Faaliyet Raporu Tasarımı’nda Emirhan Akyüz’e, Hareketli Afiş Tasarımı’nda Selin Saygın Dayıoğlu’na, Hareketli Görüntü Tasarımı’nda Kemalcan Başaran’a, İlan Tasarımı’nda Fırat Can Karasu’ya, İllüstrasyon’da Yaren Yavuz’a, Kitap Kapağı Tasarımı’nda Davut Yücel’e, Kitap Tasarımı’nda Kibele Yarman ve Ezgi Connard’a, Kurumsal Kimlik Tasarımı’nda Alara Selin Murkozoğlu’na, Logo Tasarımı’nda Kaan Duygu’ya, Sosyal Medya Gönderi ve Hikâye Tasarımı’nda Duru Ekşioğlu’na, Süreli Yayın Tasarımı’nda Mesut Uğurlu’ya, Tanıtım Eşyası Üzeri Grafik Tasarım’da Christopher Çolak’a, Tipografi’de Can Dağlı’ya, Web Sitesi Tasarımı’nda Volkan Ölmez-Hamza Yüksel’e, Yazı Karakteri Tasarımı-Başlık’ta Tuğçe Erdönmez’e ve Yazı Karakteri Tasarımı-Metin’de Yaprak Buse Çağlar’a verildi. En İyi Ödülü ve Başarı Ödülü kazanan işlerle birlikte serginin tamamı sergi.gmk.org.tr/41 adresinden çevrimiçi olarak da izlenebilir.

Kurukahveci Mehmet Efendi’nin ana sponsorluğunda gerçekleşen 41. Grafik Tasarım Sergisi, 29 Aralık 2022’ye dek ziyaret edilebilir. Sergi, herkese açık ve ücretsizdir.


MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi

Kılıçali Paşa Mh. Defterdar Yokuşu No:2 Beyoğlu/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir