Fujifilm’den printlife@home Sergisi

Covid-19 salgını Avrupa’nın dört bir yanındaki insanların günlük yaşamını etkilemeye devam ediyor. İnsanlar fiziksel mekanlarda bir araya daha az geliyor, daha az görüşüyor ama bağlantı kurmak için yeni yollar arıyorlar. Fujifilm, bu farkındalıkla herkese açık olan fotoğraf sergisi printlife@home ile insanların 2020 yılındaki yaşam deneyimlerini fotoğrafın gücüyle ortaya çıkardığı çok özel bir sergi düzenliyor. Dijital bir platform olarak yayına başlayan printlife@home, aralık ayının sonuna kadar Avrupa’nın dört bir yanındaki insanların resimleri ile renklenecek.

Toplumsal sorumluluk bilinciyle iş süreçlerini yöneten Fujifilm, herkese açık olan fotoğraf sergilerini hayata geçirme konusundaki başarılı geçmişi üzerine inşa ettiği printlife@home ile insanların 2020 yılındaki yaşam deneyimlerine odaklanıyor. Fotoğrafın insanları bir araya getirdiğine inanan Fujifilm, dijital bir platform olarak yayına aldığı printlife@home ile aralık ayının sonuna kadar Avrupa’nın dört bir yanındaki insanların resimlerini fujifilm-printlife.eu adresine yüklemesini bekliyor.

Fujifilm en iyi fotoğrafları ödüllendiriyor

Fujifilm, katılımcıların sadece günlük yaşamlarında çektikleri fotoğrafları değil, aynı zamanda yaşam alanlarındaki fotoğraflar için yaptıkları düzenlemeleri de paylaşmalarını, böylece de insanların hayat öykülerini birebir yaşamalarını istiyor.

Bu amaçla dijital printlife@home platformu, ister bir akıllı telefonla isterse de bir fotoğraf makinesiyle çekilen tüm fotoğraflara yer açıyor. Herkese açık olan printlife@home etkinliğine Fujifilm, her hafta beş fotoğraf seçerek etkinlik için yapılan en yaratıcı katkıları dahil etmeyi de planlıyor. Haftanın kazananlarına – Fujifilm Shop’larda geçerli 2000 TL, 1500 TL veya 1000 TL’lik bir kupon, 10 çekimlik film içeren bir instax SQUARE SQ1 veya 10 çekimlik film içeren bir instax Mini 11 hediye ediyor.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.