Zaman: 8 August, 2020

Güzel Ordu 4. Kısa Film Yarışması Başvuruları Başladı!


Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği tarafından dördüncüsü gerçekleştirilecek olan Güzel Ordu 4. Kısa Film Yarışması başvuruları başladı. Bu sene Güzel Ordu Kısa Film Yarışması’nda yarışma bölümleri “Ulusal” ve “Uluslararası” olarak iki ayrı bölümde gerçekleştirilecek. Son başvuru tarihi 19 Ekim 2020.

Yarışma konusu “Adalet”

Festivalin sitesinden yer alan yazılı açıklamada, “Adalet” konusunun amacı şu şekilde açıklanmış:

“Toplumda ADALET konusunda farkındalık düzeyini yükseltmek, adaletin bireysel ve toplumsal yaşamdaki önemine dikkat çekmek ve daha adil bir hayat için mücadele etmek gerektiğini vurgulamak; konuyla ilgili yaklaşımları kısa film aracılığıyla anlatmak. Film sanatını kendine uğraş edinenlerin ADALET konusuna/sorunsalına bakışını yansıtan eserlerini toplumla paylaşmalarına aracı olmak, genç ve yetişkinlerin kurmaca, belgesel, deneysel ve animasyon niteliğindeki çalışmalarını desteklemek; kısa filmin önemini vurgulayıp gelişimine katkıda bulunmak ve geleceğin sinemacıları olacak yeteneklerin keşfedilmesini hedeflemiştir.”

Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği tarafından organize edilerek yürütülen yarışmanın yarışma konusuna uygun olarak; kurmaca, belgesel, deneysel, animasyon vb. türlerde çekilmiş eserler başvurabilir. Yarışmada kazananlara, birincilik ödülü 4.000 TL + plaket, ikincilik ödülü 1.000 TL + plaket ve üçüncülük ödülü 500 TL + plaket verilecektir.

Yarışma seçici kurulu, Zuhal Olcay, Gürcan Keltek, Harika Uygur, Zeynep Atakan, Nesim Bencoya, Murat Evgin, Dr. Canan Kaftancıoğlu, Uğurcan Ataoğlu’ndan oluşuyor.

Son başvuru tarihi 19 Ekim 2020.

Yarışma hakkında detaylı bilgi ve başvuru için http://gofilmfest.org/ adresini ziyaret ediniz.

Nil Has

1988, İstanbul doğumlu. Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi mezunu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir