İki Kadının Kendilerine Doğru Çıktıkları Yolculuğun Hikâyesi…

Ayşegül Salt’ın Epsilon Logolu İlk Romanı KAYIP, İki Kadının Kendilerine Doğru Çıktıkları Yolculuğun Hikâyesi…Epsilon, Ayşegül Salt’ın ilk romanı Kayıp’ı okurlarla buluşturdu! Dünyanın en uzak yerine, “kendine” doğru yola çıkan iki kadının hikâyesini anlatan Kayıp, bir ölümün ardından başlayan bu yolculukta aidiyet kavramına odaklanıyor. Ayşegül Salt, ilk kitabı Kayıp’ta okurları cevabından korkulan sorularla ve hafızayla yüzleşmeye davet ediyor.

Kayıp
Kayıp

Kayıp, 90’lı yıllarda küçük bir şehirde, yan yana evlerde büyüyen iki kadının, Bahar ve Ferimah’ın hikâyesi… Büyüdükçe başka başka kadınlar olan Bahar ve Ferimah yıllar sonra bir sabah, kötü bir haber üzerine yola koyulurlar. Her şeyin başladığı yere dönerlerken, neyle karşılaşacaklarını aşağı yukarı bilseler de ne yaşayacaklarını tam olarak kestiremezler…

Bir sürü gün, bir sürü hatıra, bir dolu anı… Neyi saklayacağımıza kim bilir hangi tarafımız, hangi duygumuz karar veriyor? Nerelerden, hangi günden, hangi olaydan alıyor da kim olduğumuzun neresine koyuyoruz bir ânı?

“Cevap diye elinde tuttuklarının, o sıkı sıkıya sarıldıklarının sana ait olmadıklarını anlıyorsun… Orası yaşamanın kendine hikâyeler anlatmak demek olduğunu anladığın yer…”

Ayşegül Salt’ın ilk romanı Kayıp, Epsilon logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde!

Ayşegül Salt Hakkında

1977 yılında Kırklareli’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Kırklareli’de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1999’da mezun oldu. O günden bu yana serbest avukat olarak çalışmaktadır.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir