İKSV’den Genç Caz Konserlerine Çağrı

İKSV'den Genç Caz Konserlerine Çağrı


İstanbul Caz Festivali kapsamında bu yıl 18. kez düzenlenen Genç Caz konserleri için başvurular devam ediyor. Türkiye’de amatör veya yarı profesyonel olarak müzikle ilgilenen genç müzisyen ve topluluklara festival programında yer alabilecekleri bir platform oluşturan Genç Caz, caz ve benzeri müzik türlerine ilgi duyan genç müzisyenleri teşvik etmeyi ve profesyonel müzik dünyasına hazırlamayı amaçlıyor. Genç Caz’a katılmak isteyen müzisyenler ve topluluklar başvurularını http://genccaz.iksv.org/ adresinde yer alan online başvuru formunu doldurarak yapabilirler. Son başvuru tarihi 30 Haziran 2020.

Genç müzisyenler seçmelere klasik ya da çağdaş caz türlerindeki çalışmalarının yanı sıra, blues, funk, soul ya da caz etkileşimli yerel müzik ve benzeri tarzlardaki demoları ile katılabilirler. Repertuar, adayların kendi özgün bestelerinin yanı sıra caz standartlarının veya başka parçaların yorumlarından da oluşabilir. Genç Caz’a profesyonel bir albüm yayımlamamış ve müzisyenleri 30 yaşın altında olan topluluklar başvurabiliyor.

Genç Caz Seçici Kurulu tarafından, 7 Temmuz Salı günü başvuruların arasından belirlenecek on topluluk, 11-12 Temmuz Cumartesi ve Pazar günü değerlendirme konserlerine davet edilecek. Covid-19 önlemleri dâhilinde gerekli tedbirler alınarak gerçekleştirilecek değerlendirme konserinin mekânı en kısa sürede İstanbul Caz Festivali sosyal medya hesapları ve İKSV web sitesi üzerinden bildirilecek. Değerlendirme konserlerinde seçici kurul, 15’er dakikadan oluşacak canlı performansları izleyerek 27. İstanbul Caz Festivali’nde yer alacak isimleri belirleyecek. Kazananlar, festivalin bu yıl da programında olan “Parklarda Caz” etkinliği kapsamında düzenlenecek ücretsiz “Genç Caz konserlerinde” yer almaya hak kazanacak. Bu isimler ayrıca, festival kitapçığı ve festivalin resmi web sitesinde, festival sanatçıları içerisinde yer alacaklar.

Genç Caz Online Başvuru Formu için; http://genccaz.iksv.org/

Detaylı bilgi ve koşullar için hakkinda adresini ziyaret ediniz.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.