Kadir Akorak’ın “Sanki” İsimli Sergisi Galeri Artist’te

Kadir Akorak'ın "Sanki" İsimli Sergisi Galeri Artist'te
Kadir Akorak, Passage 190×220 cm

Üç yıl aradan sonra ilk kişisel sergisini Maçka’daki Galeri Artist’te açan Kadir Akorak, anılarından gelen imge ve figürleri yansıttığı büyük boy tablolarında, geçmişini temize çekiyor.

Tablolarındaki incili kadınları, çalgıcı beyefendileri, İstanbul’un denize bakan dar sokaklarını kendine has üslubu ve ifadesiyle izlediğimiz Kadir Akorak, üç yılın ardından yeni bir kişisel sergiyle karşımızda.

Büyük boy yapıtlarında duyarlı mizacıyla kendini yetiştirerek nitelikli bir performansa erişen Kadir Akorak, Sanki adlı sergisinde 2020-2022 yılları arasında yaptığı, 9 adet yağlıboya tabloyu sanatseverlerle buluşturuyor.

Kadir Akorak
Kadir Akorak

Sanatı

Eserlerinde sanatçının içinde yoğrulduğu kültür, ifadesinin temelini oluşturur. Onun resim yüzeyine yansıttığı imgeler, anılarının figüratif bir yansımasıdır. Çocukluk görüntüleri şiirlere, masallara ve mitlere karışır; günlük hayatın her durumu, duruşu, sesi, hüznü, kavgası, kalabalığı ve yalnızlığı onun resimlerinde yer bulur.

Sanki isimli sergi, 2 Mart – 2 Nisan 2023 tarihleri arasında Maçka’daki Galeri Artist’te izlenebilir.

Ülkemizin içinde bulunduğu zor günleri atlatmak için elimizden gelen yardımları yapıyor, sanatın iyileştirici gücüne inanıyoruz.


Kadir Akorak
Resim sergisi
”Sanki”
2 Mart – 2 Nisan 2023


Galeri Artist

Abdi İpekçi Cad., No 77, Maçka / İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar