Kalyon Kültür 14. İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali’ne Ev Sahipliği YapıyorKalyon Kültür Taş Konak
Kalyon Kültür Taş Konak

Kalyon Kültür, 6-10 Haziran 2022 tarihleri arasında ”Aşktan Edebiyat” temasıyla düzenlenecek 14. İTEF – İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali’ne ev sahipiliği yapıyor. Norveçli yazar Dag Solstad, Güney Koreli yazar Sun Mi Hwang, Kanadalı yazar Aminder Dhaliwal Kalyon Kültür’de edebiyat severlerle buluşurken, READ – Kültürel Çeşitlilik İçin Bölgesel Ağ Programı kapsamında ağırlanan Adrian Zalla ve Imer Topanica, Mehmet Demirtaş moderatörlüğünde şiir ve yeni medya üzerine söyleşi gerçekleştirecek. Detaylı bilgi için Kalyon Kültür internet sitesi, sosyal medya hesapları ve www.itef.com.tr adresi ziyaret edilebilir.

Kalyon Kültür - İTEF 2022
Kalyon Kültür – İTEF 2022

Kalyon Kültür – 14. İTEF Progamı

Kore Çocuk Edebiyatının Okurlarla Buluşması
Konuşmacı: Sun Mi Hwang Moderator: Melike Günyüz
Tarih: 6 Haziran Pazartesi, 18.00-18.45

Kore edebiyatı çok hızlı olmamakla birlikte artık Türk okurla buluşmaya başladı. Kore ile Türkiye’nin birbirine benzeyen eğitim programları, aile yapıları, çocuklara kitap seçiminde titizlenen öğretmenler ve aileler için güzel bir alternatif olarak duruyor. Birçok başka eserin yayında Sun-mi Hwang da Türk okurlarla buluşmuş ve onlar tarafından beğeniyle karşılanmıştır. Bu konuşmada akademisyen, yazar, yayıncı ve çevirmen Melike Günyüz bir yanda Sun-mi Hwang’ın eserlerine yakından mercek tutacak bir yanda da kendisiyle modern çocuk okur hakkında söyleşi yapacak.

Bir Varoluş Biçimi Olarak Edebiyat
Konuşmacı: Dag Solstad Moderator: Emir Çubukçu
Tarih: 7 Haziran Salı, 19.00-20.00

Dag Solstad, İTEF 2022 sahnesinde bu sefer oyuncu ve yazar Emir Çubukçu ile bir araya geliyor. Solstad’ın edebiyatındaki ironiye, eserlerindeki politik ve teatral anlatımlara değinecekler. Karakterleri kendileri olmaktan, varoluşlarından duydukları acının yanında, kapalı Kuzey toplumlarının ilişki biçimlerinin de yarattığı sıkıntıları ele alıp hem geçmişteki hem de günümüzdeki kitapların anlatımlarındaki farklılıkları konuşacaklar.

Şiir ve Yeni Medya
Konuşmacı: Adrian Zalla, Imer Topanica, Moderatör: Mehmet Demirtaş
Tarih: 8 Haziran Çarşamba, 19.00-20.00

READ – Kültürel Çeşitlilik İçin Bölgesel Ağ Programı kapsamında ağırlanan sanatçılar Adrian Zalla ve Imer Topanica, READ – Kültürel Çeşitlilik İçin Bölgesel Ağ Programı başvuru süreci, program hakkındaki düşünceleri ve rezidans programlarının sanatçıya katkıları üzerine Mehmet Demirtaş moderatörlüğünde İTEF sahnesinde söyleşi gerçekleştirecekler.

Aminder Dhaliwal ile Erkeksiz Bir Dünya Modeli Üzerine Söyleşi
Konuşmacı: Aminder Dhaliwal , Moderator: İrem Uzunhasanoğlu
Tarih: 9 Haziran Perşembe, 19.00-20.00

Genetik bir sebepten dolayı erkeklerin yok olduğu, kadınların egemen olduğu bir dünya modelini anlatan bu çizgi roman üzerine Aminder Dhaliwal ve yazar-çevirmen İrem Uzunhasanoğlu İTEF 2022 sahnesinde konuşacaklar. Kadın dayanışmasından doğan güce, birlikteliğin önemine ve farklı varoluş biçimlerine ve modern dünyada feminist akımların nereye evrildiğini, yeni dünya düzeninde kadınların kendilerini nasıl konumlandırdığına değinecekler.

Kalyon Kültür’de Büyük İlgi Gören “Dijital Sanat Deneyimi: Flora Sergisi” Başkent Kültür Yolu Festivali ile Ankara’lı Sanatseverlerle Buluşuyor (28 Mayıs-12 Haziran)

Kalyon Kültür’de sanatseverler tarafından yoğun ilgi ile karşılaşan ve izleyicilere benzersiz bir dijital sanat deneyimi sunan, Ceren ve Irmak Arkman küratörlüğünde gerçekleşen Flora sergisi, Ankara’nın kültürel mirasını dünya vitrinine taşımak üzere hayata geçirilen Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında 28 Mayıs-12 Haziran tarihlerinde ilk defa Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor. Kültür ve Turizm Bakanlığının düzenlediği, 300’den fazla etkinliğe ev sahipliği yapan Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında, Flora sergisinde yer alan Anna Ridler, Mat Collishaw ve Sabrina Ratté’nin eserleri Anadolu Medeniyetler müzesi karşısında yer alan Tiftik Evi’nde ücretsiz görülebilecek.

Kalyon Kültür sosyal medya hesaplarından ve internet sitesi üzerinden sergi ve etkinlik programları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.


Kalyon Kültür

Meşrutiyet Mah., Rumeli Cad., Taş Konak 6B Şişli/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir