Kara Komedinin Gerilimle Buluştuğu “Taxim” Nisan Ayında Baba Sahne’deBaba Sahne’nin yeni prodüksiyonu “Taxim” etkileyici oyunculukları, hayranlık uyandıran dekoru ve hem derin ve karanlık hem de mizah yüklü metniyle büyük beğeni topluyor. Şevket Çoruh ve Ozan Güven’in yanı sıra Mert Asutay, Nergis Çorakçı, Seçkin Özdemir, Ömür Arpacı, Rüya Demirbulut, Ahmet Balta, Kemal Yazıcı ve Cem Evsen’in birlikte rol aldığı oyun, ilk günden bu yana kapalı gişe sahneleniyor. Kara komediyle yüksek gerilimin iç içe geçtiği sürprizlerle dolu “Taxim”, 21-22-23-24-27-28-29-30 Nisan’da Baba Sahne’de!

Taxim Oyun Afişi
Taxim Afiş

Seyirci üzerinde sarsıcı bir etki bırakan “Taxim”, eğlenceli karakterleri, yüksek temposu ve insan doğasının yarattığı çelişkileri ortaya seren hikâyesiyle dikkat çekiyor.

“Taxim Bistro”da yolları kesişen birbirinden farklı hayatlar… On farklı insan, on farklı kader. Bir araya gelmesi mümkün ama bir arada yaşaması imkânsız olan bu insanların yolları, bir anda beliren “hayatta kalma kavşağı”nda sınava tabi tutulursa neler olur? Herkes yaşamayı hak eder mi? Yaşama hakkı taksim edilebilir mi? İşte bütün sorun bu! “Taxim”, sistemin baskıcı düzeni ile kişisel bencilliklerin ve önceliklerin kesiştiği Araf’ın oyunu. Kara komedinin doruklarından, ölümün kıyısına gelgitler yaşayan bir hikâye…

Baba Sahne, Taxim Oyunu
Taxim (Fotograf: Emre Mollaoğlu)

Senaryosunu Álex de la Iglesia ve Jorge Guerricaechevarría’nın kaleme aldığı 2017 yapımı İspanyol filmi “El Bar”dan Baba Sahne’nin uyarladığı “Taxim”in metin danışmanlığını Caner Güler ve Ozan Güven üstleniyor. Yönetmen koltuğunda Emrah Eren’in oturduğu “Taxim”in oyuncu kadrosunda ise Şevket Çoruh, Ozan Güven, Mert Asutay, Nergis Çorakçı, Seçkin Özdemir, Ömür Arpacı, Rüya Demirbulut, Ahmet Balta, Kemal Yazıcı ve Cem Evsen yer alıyor. Dikkat çeken dekor ve ışık tasarımını Kerem Çetinel’in yaptığı oyunun ses tasarımı ise Özgehan Özturan’a ait.

21-22-23-24-27-28-29-30 Nisan 2022 tarihlerinde Baba Sahne Savaş Dinçel Salonu’nda sahnelenecek olan “Taxim” oyununun biletleri, babasahne.com’dan ve gişeden temin edilebilir.


Baba Sahne

Caferağa Mah. Bahariye Cad. Sakızgülü Sok. No: 31/37 Kadıköy/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.