Kats Sahne Ocak Ayı Oyun Takvimi

Yeni yılın yaklaşmasıyla sahneler de dolu içeriklerini duyurmaya başladılar. Seyircisini yeni yılda da sanata davet eden Kats Sahne 2020’yi Kamuran Akkor, Cengiz Orhonlu, Cemal Hünal, Onur Şenay gibi isimler ve adından söz ettiren oyunlarıyla karşılıyor.

KELEBEKLER ÖZGÜRDÜR

8/15/22/29 Ocak – 20:30

10/24 Ocak – 14:00

”Engeller, sevgiyle, aşkla, inançla aşılır.

Bir yanda anne evinden yeni ayrılan Caner, diğer tarafta maceraların kızı Defne ve tabii ki mantığın sesi anne. Çok mu komik, çok mu duygusal siz karar verin. Çok mu yakın çok mu uzak siz karar verin. Önemli olan birlikte olmak. ”

Yazan:Leonard Gershe/Çeviren:Menekşe Uçaroğlu/Dekor ve Kostüm:Zeynep Koloğlu/Dekor ve Kostüm Assistanı:Dahlia Subaşı/Dekor Uygulama:Veysel Karaçayır/Özgün Müzik:Cem Ömeroğlu/Yönetmen Asistanı:Berrak Tuna Altuna/Sahne Asistanı:İsmail Şahin/Fotoğraf:Fethi Karaduman/Afiş Tasarım:Berkcan Okar

Oyuncular:Kamuran Akkor/Cengiz Orhonlu/Özge İnce/Ümit İlban

PATRON

4/11/18/25/ Ocak – 20:30

”Çocukluk arkadaşı olan iki kafadar Sadık (Cemal Hünal) ve Okan (Onur Şenay) birlikte Patron adı verdikleri bir mafya lideri için çalışmaktadırlar. Patron’ nun ölüm talimatı verdiği birini öldürürler, fakat yanlış kişiyi öldürdüklerini fark ederler. Patron’ nun gazabından çok korkan iki kafadar, Patrona gidip durumu kendi ağızlarından anlatmak isterler.

Oyunda daha önce denenmemiş bir sistem kurgulanıyor. Normalde Patron karakteri, Tamer Karadağlı sesi ile sahnede duyuluyor. Fakat zaman zaman, sürpriz isimler Patron karakterini canlandıracak…”

Yazan:Jason Miligan/Çeviren:Cemal Hünal/Yöneten:Cemal Hünal/Işık Tasarım:Cengiz Orhonlu/Müzik:Gülhan Eralp/Dekor:Onur Şenay/Fotoğraf:Fethi Karaduman/Afiş Tasarım:Berkcan Okar

Oyuncular:Cemal Hünal/Onur Şenay

NEFERTİTİ SİLİFKE’DE

4-11-18-25 Ocak 16:00 / 17-31 Ocak 14:00

“Yıllardır maddi sorunlarla boğuştuğu için performans sanatına yönelen fakat yaptığı performanslar dansözlük sanılan, resim heykel sanatçısı Canan Yolcu’nun artık canına tak etmiştir ve insanların dikkatini çekecek bir şeyler yapmaya karar verir.

Toplum soğuk yakınlıklar içinde, birbirimizi öldürebilecek bir dil oluşturduk, bütün ilişkilerimiz köle efendi ilişkisine dönmüş, sanata tutunarak insanların dikkatini çekecek ve ortak bir dil oluşturacak bir şey yapmalıyım der Canan. Ve hiç ummadığı bir şekilde belediyenin ev kadınları sergisi için yaptığı heykelle ülkenin gündemine düşer, kendini hep eleştirdiği o popüler kültürün tam da ortasında bulur.

Artık Canan’da şöhret sarhoşudur. Sanata ve hayata aşık Canan Yolcu, nam’ı diğer Nefertiti’ nin komik ve bir o kadar da düşündüren hikayesi, aslında hepimizin hikayesi.”

Yazar:Ali Cüneyd Kılcıoğlu/Yönetmen:Onur Şenay/Proje Tasarım:Sinan Arslan/Dış Ses:Ali Poyrazoğlu

Oyuncu:Nur Gürkan

FARELİ KÖYÜN KAVALCISI

8-15-22-29 Ocak 13:00 / 11-18-25 Ocak 14:00 / 4 Ocak 16:00

”Hamelin Köyü, Hanover yakınlarındaki Aşağı Saksonya eyaletinde, Wesser Irmağı kıyısında yer alır. Söylentiye göre, 1284’te bir gün Hamelin’li çocuklar köyü terk ederler. Bu olay ve çocukların kaçış hikâyesinde başlarına gelenler 16. yüzyılda, ünlü “Fareli Köyün Kavalcısı” masalına konu olmuştur.”

Danışman:Özdemir Çiftçioğlu/Yönetmen:Ümit İlban/Müzik:Cengiz Orhonlu/Dekor:Veysel Karaçayır/Koreografi:Muammer Taştan/Işık/Ses Tasarım:Cengiz Orhonlu

KADINLER ERKEKLER İLİŞKİLER VE ÇELİŞKİLER

7/21 Ocak – 20:30

Özellikle kadınlar şaşkın…

Çünkü zırhları kırılıyor!

Düğünde göbek atan adamdan, burcunun ne kadar tehlikeli olduğunu bilen kadına ve eşini aldatan adama kadar… Şimdiye kadar başınıza gelenler bir tokat gibi yüzünüze çarparken, sizi kahkahaya boğacak. Bu oyun 20 yıl öncesinde ve 20 yıl sonrasında, aşkla ilgili değişmeyen açmazlarla dalga geçen bir oyun. Daha fazla şaşırmak ve gülmek için kendinize bir şans verin!


KATS SAHNE
Müselles Sokak No:3 Esentepe – Şişli / İstanbul
(Gayrettepe Metro ve Zincirlikuyu Metrobüs Yakınında)

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.