Köprüde Buluşmalar 10. Dönem Başvuruları Başladı!

Köprüde Buluşmalar 10. Dönem Başvuruları Başladı!


Geliştirme aşamasındaki projelere destek verecek olan İstanbul Film Festivali – Köprüde Buluşmalar fonunun 10. dönem başvuruları başladı. Son başvuru tarihi 15 Eylül 2020 Salı.

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle İstanbul Film Festivali – Köprüde Buluşmalar, Medienboard Berlin-Brandenburg ve Hamburg Schleswig-Holstein Film Fonları işbirliği ile iki ülke arasındaki uzun metraj ortak yapım projelerini desteklemeyi amaçlayan Almanya-Türkiye Ortak Yapım Geliştirme Fonu 2011 yılında başladı.

Fon tarafından desteklenen 53 film arasında dünya prömiyerini Berlinale Ana Yarışma’da yapan Kız Kardeşler (Emin Alper), Cannes Film Festivali Eleştirmenler Haftası’nda yapan Albüm (Mehmetcan Mertoğlu), Berlinale Panorama’da yapan Ansızın (Aslı Özge), Forum’da yapan Nefesim Kesilene Kadar (Emine Emel Balcı) ve Generation’da yapan Mavi Bisiklet (Ümit Köreken) ile Sesime Gel (Hüseyin Karabey) ve Karlovy Vary Film Festivali Ana Yarışma’da yapan Babamın Kanatları (Kıvanç Sezer), Karlovy Vary Film Festivali Ana Yarışma’da yapan Kardeşler bulunuyor.

Destek alan projelerden Bir Nefes Daha (Nisan Dağ), Zuhal (Nazlı Elif Durlu), Ela ile Hilmi ve Ali (Ziya Demirel), Kar ve Ayı (Selcen Ergun) ve Whitewash (Ahmet Necdet Cupur) çekimleri tamamlandı. Bugüne kadar bu fon tarafından Türkiye – Almanya ortak yapımı filmlere sağlanan destek toplam 873,500 Euro’dur.

Çekimine henüz başlanmamış tüm uzun metraj Almanya- Türkiye ortak yapımları 15 Eylül Salı gününe kadar fon başvurusu yapabilir.

Başvuruların her üç kuruma basılı kopya ve e-mail ile eş zamanlı yapılması gerekmektedir.

Desteklenecek projeler ekim ayında açıklanacaktır.

Detaylı bilgi ve başvuru için Tıklayınız

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.