Köprüde Buluşmalar “Sinema Konuşmaları” Başlıyor

Köprüde Buluşmalar kapsamında düzenlenen “Sinema Konuşmaları” bu yıl dijital platformlar, dizi ve film yapım hikayeleri, post-prodüksiyon ve güçlü kadın karakter yazımı gibi sektörün farklı konularına değiniyor. “Sinema Konuşmaları” etkinlik serisi 2-5 Nisan’da İKSV YouTube sayfasından canlı olarak çevrimiçi düzenlenecek.

İstanbul Film Festivali kapsamında düzenlenen ve Anadolu Efes’in ana destekçisi olduğu Köprüde Buluşmalar bu yıl 2-9 Nisan’da çevrimiçi olarak gerçekleşiyor. Köprüde Buluşmalar’da 10’u ilk film olmak üzere 17 uzun metraj ve 4 belgesel film projesinin, 5 dizi projesinin ve post-prodüksiyonu devam eden 5 belgesel ve 2 uzun metraj filmin sunumları çevrimiçi ortamlarda 7-8-9 Nisan tarihlerinde yapılacak.

Köprüde Buluşmalar’da sinemacıların filmlerini tamamlamalarına destek olmak amacı ile verilen ödüller TRT’nin katkılarıyla düzenlenen atölyelerde sahiplerini bulacak.

Köprüde Buluşmalar kapsamında gerçekleşen “Sinema Konuşmaları”, Türkiye ve yurt dışından uluslararası sektör profesyonellerini ağırlayacak.

Farklı başlıklara odaklanmak ve sektöre dair soruları birlikte düşünmek ve bu sorulara cevaplar aramak amacıyla gerçekleştirilen “Sinema Konuşmaları” etkinlik serisine katılım için onthebridge@iksv.org adresinden kayıt yapılması gerekmektedir.

Program Detayları;
2 Nisan Cuma, 14.00-15.30 II Fikirden Perdeye: Bir Nefes Daha
Katılımcılar: Müge Özgen (Yapımcı), Nisan Dağ (Yönetmen), Yağmur Ünal ( Yapımcı)

2 Nisan Cuma, 16.30-18.00 II Fikirden Perdeye-Mimaroğlu: The Robinson of Manhattan Island
Katılımcılar: Serdar Kökçeoğlu (Yönetmen), Dilek Aydın (Yapımcı)

2 Nisan Cuma, 18.30-20.00 II Bir Film Ne Zaman Biter? Ses, Renk ve Fragman
Katılımcılar: Çağdaş Sercan (Fragman House Kurucu), Murat Şenürkmez ( mute.İstanbul-Kurucu Ortak), Ufuk Genç (Cine Chromatix-CEO), İlknur Bal (Mattepost-Kurucu)

3 Nisan Cumartesi, 14.00-15.30 II Dijital Platformlarla Tanışalım – Blu TV ve Yapım Hikâyesi: Bonkis
Katılımcılar: Emre Erdoğdu (Yönetmen), Deniz Şaşmaz Oflaz (Blu Tv İçerik Editörü), Deniz Tezuysal (Oyuncu-Yazar)

3 Nisan Cumartesi 16.30-18.00 II Dijital Platformlarla Tanışalım – MUBI
Katılımcı: Cem Altınsaray (MUBI-Türkiye Direktörü)

5 Nisan Pazartesi, 14.00-15.30 II TRT İle Ortak Yapım
Katılımcılar: Faruk Güven (TRT Sinema Müdürü), Maryna Gorbach (Yönetmen), Mehmet Bahadır Er (Yönetmen, yapımcı), Zeynep Koray (Yapımcı)

5 Nisan Pazartesi 16.30-18.00 II Film ve Dizilerde Güçlü Kadın Karakterler Yaratmak
Katılımcılar: Sacha Polak (Yazar,Yönetmen), Sacha Gertsik (Yaratıcı Yapımcı, Senaryo Danışmanı), Halina Rejn (Yazar,Yönetmen), Carice van Houten (Oyuncu)

5 Nisan Pazartesi 19.00 – 21.00 II Film ve Dizilerde Güçlü Kadın Karakterler Yaratmak
Katılımcılar: Aurora Guerrero (Yazar, Yönetmen), Debra Granik (Yazar, Yönetmen), Dilcia Barrera (Programcı-Sundance Film Festivali), Jennifer Kushner ( Film Endüstrisi ve Sanatçı Gelişim Danışmanı), Iram Parveen Bilal (Yazar, Yönetmen)

“Sinema Konuşmaları” etkinliklerinin detaylı programına buradan da ulaşabilirsiniz. Konuşmalara kayıt yaptırmak için onthebridge@iksv.org adresine mail göndermeniz gerekmektedir.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.