KüçükÇiftlik Bahçe Sineması “Balina” İle Sezonu Kapıyor

Balina (The Whale)
Balina (The Whale)

Yaz ayları boyunca yemyeşil bahçe ortamında sinemanın en beğenilen filmlerini sinemaseverlerle buluşturan KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması’nın 2023 programı, iki Oscar ödüllü “Balina” (The Whale) filmiyle 29 Ağustos Salı akşamı sona eriyor. Yılın en çok konuşulan yapımlarından biri olan, yönetmenliğini Darren Aronofsky üstlendiği “Balina”nın başrol oyuncusu Brendan Fraser, festivallerde dakikalarca ayakta alkışlanan görkemli performansıyla En İyi Erkek Oyuncu Oscar ödülünü kazandı. Farklı festivallerden ve birliklerden aldığı çok sayıda ödülün yanı sıra En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı dalında da Oscar’ı kucaklayan film, aşırı kiloları yüzünden evinden çıkmadığı gibi hem sağlığı bozulan hem de ruhsal sorunlar yaşayan yalnız bir İngilizce öğretmenini konu alıyor. Türk Tuborg katkıları ve URU organizasyonuyla gerçekleşen KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması’nın biletleri biletinial.com’da!

İstanbulluların, KüçükÇiftlik Park’ın ferah bahçesinde çeşit çeşit lezzetli yiyecek ve içecek alternatifleri eşliğinde, açıkhavada film izlemenin tadını çıkardığı KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması’nın 2023 programı, son dönemin en dikkat çeken filmlerinden bol ödüllü bir yapımla, gelecek yıl sinemaseverlerle yeniden buluşmak üzere sona eriyor.

29 Ağustos 2023 Salı akşamı KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması’nda, Nuh: Büyük Tufan ve Siyah Kuğu filmlerinin başarılı yönetmeni Darren Aronofsky’nin son filmi “Balina” (The Whale) gösterilecek. Dünya prömiyerini yaptığı Venedik Film Festivali başta olmak üzere yarıştığı festivallerde dakikalarda alkışlanan ve iki Oscar olmak üzere çok sayıda ödüle layık görülen “Balina”, münzevi bir hayat süren bir öğretmenin, kızıyla arasındaki buzları eritme çabasını konu ediniyor. Brendan Fraser’ın, kendisine En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar’ı getiren unutulmaz bir performansla hayat verdiği Charlie, dünya edebiyatının en önemli klasiklerinden Moby Dick’teki “beyaz balina”yı saplantı derecesinde seven ve ciddi obezite sorunları olan bir öğretmendir. Yıllar evvel eşinden ayrılarak terk ettiği kızı Ellie’yle arasını düzeltme çabasındadır. Fakat kızına kendini affettirmeye çalışırken işlerin daha da kontrolden çıkmasına yol açar. Senaryosunu Samuel D. Hunter’ın kaleme aldığı filmde ayrıca Sadie Sink, Ty Simpkins gibi isimler de rol alıyor.

KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da URU organizasyonu ve Türk Tuborg’un katkılarıyla gerçekleşiyor. Kapı açılış saati 19.30, film başlama saati ise 21.00 olan gösterimlerin biletleri biletinial.com’dan temin edilebilir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar