Lara Kamhi İmzalı Kliplere Varşova Ve Chicago’dan 2 Ayrı Ödül!Çağdaş sanatçı ve yönetmen Lara Kamhi’nin yönetmenliğini üstlendiği “Tutsak” ve “Senden Korktum Ben” klipleri, Varşova ve Chicago’da düzenlenen film festivallerinden ödüllerle döndü! Kamhi “Tutsak” klibiyle Doğu Avrupa Uluslararası Film Festivali 2020’de prodüksiyon tasarımcısı olarak En İyi Görsel Efekt ve Tasarım ödülünü kazanırken; “Senden Korktum Ben” klibi de Blow-Up Film Festivali’nde En İyi Müzik Videosu kategorisinde ikinci seçildi.

Lara Kamhi’nin, Polonya’nın başkenti Varşova’da düzenlenen Doğu Avrupa Uluslararası Film Festivali 2020 ve Chicago’da düzenlenen Blow-Up Film Festivali’nde farklı kategorilerde adaylığı bulunan “Tutsak” ve “Senden Korktum Ben” klipleri, iki festivalden iki ayrı ödül kazandı.

Bu yıl pandemi nedeniyle çevrimiçi gerçekleşen Doğu Avrupa Uluslararası Film Festivali 2020’de Lara Kamhi, Selin Baycan’ın çıkış parçası “Tutsak” için çektiği kliple En İyi Görsel Efekt ve Tasarım kategorisinde prodüksiyon tasarımcısı olarak ödüle layık görüldü. Blow-Up Film Festivali’nde ise sanatçının, Tuğçe Şenoğul’un “Senden Korktum Ben” adlı şarkısı için çektiği klip En İyi Müzik Videosu kategorisinde ikincilik aldı.

Doğu Avrupa Uluslararası Film Festivali (East Europe International Film Festival), Avrupa’daki Füzyon Uluslararası Film Festivalleri’nin ev sahipliği yaptığı dört bağımsız film festivalinden biri. Uluslararası yaratıcı kitleyi bir araya getirerek onlara, çalışmalarını Avrupa’daki şehirlere taşıma fırsatı sunan festival, bağımsız film yapımcılarının ve yaratıcılarının, düzenlenen etkinliklerde çalışmalarını doğru izleyicilere göstermeleri için bir fırsat yaratıyor. Blow-Up Film Festivali ise samimiyetle anlatılan bir hikâyenin, hümanizme, yaratıcı sınırların genişlemesine ve hatta sosyal değişime katkı sağlayabileceğine inanıyor. Kitlesel pazar tüketicisi yerine belirli bir izleyiciyi hedefleyen bağımsız filmleri ağırlayan festival, estetik ve felsefi nedenlerle yapılan filmlere öncelik veriyor.

Lara Kamhi’nin müzik video çalışmaları “Tutsak” ve “Senden Korktum Ben”, sanatçının kurucu ve yöneticisi olduğu; büyülü gerçeklik, bilimkurgu ve fantastik türlerine yönelik çalışmalar gerçekleştiren Prizma Productions Istanbul imzasını taşıyor. Kamhi’nin yönetmen koltuğunda oturduğu ve daha önce yurt dışında çeşitli festivallerin ana yarışmalarında aday olarak gösterilen “Tutsak” klibi, ABD’nin Atlanta şehrinde düzenlenen 18. Urban Mediamakers Film Festivali’nden (UMFF) ise En İyi Uluslararası Müzik Videosu ödülünü de kazandı.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.