Mert Diner’in “Bizi Rahat Bırakın” Adlı Kişisel Sergisi Ferda Art Platform’daMert Diner İsimsiz, 2019 Kâğıt üzerine akrilik ve sprey boya 42 x 34,5 cm
Mert Diner – İsimsiz, 2019 Kâğıt üzerine akrilik ve sprey boya 42 x 34,5 cm

Mert Diner’in, Bizi Rahat Bırakın adlı kişisel sergisi 20 Ekim – 10 Kasım 2021 tarihleri arasında Ferda Art Platform’da izlenebilecek.

Alan dilimlemelerinin içinde oluşturduğu kompozisyonlarda izleyicisine, görünenin görünmeyenle birlikte yarattığı diyalektiği deneyimleme imkanı sunan Diner; üstü kapatılan duvarların gerçekliğini resimlerinin odak noktası haline getiriyor.

Sanatçının 2018 ve 2019 yıllarında ürettiği eserlerden oluşan seçkide, bilinçli adımlarla yapılan hamlelerle birlikte, plan dışı gelişen leke ve tesadüfler de üretimin bir parçası haline geliyor.

Bizi Rahat Bırakın, Diner’in üstü kapatılana yönelik itirazını sunarken, aynı zamanda da izleyiciye galeri mekanında yeni yaklaşımlar oluşturabilmeyi hedefliyor.

Mert Diner Kimdir?

1976 yılında İskenderun’da doğan Mert Diner, 1999 yılında Uludağ Üniversitesi’nde Makine Mühedisliğinden eğitim aldıktan sonra 2008 yılında New York Studio School of Painting da resim eğitimi almıştır.


Ferda Art Platform

Maçka Cad. Ralli Apt. 37/7 K:5 Teşvikiye Şişli İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir