Mina’nın Çocukları Projesi, Kolektif “Hafıza” Sergisinin Ardından 16. Contemporary Istanbul’da!


Unutma Bütün Kuşlar Seninle
Fırat Engin, Unutma Bütün Kahramanlar Seninle, 2021

İlhamını sevginin ve emeğin gücünden alarak, zorlu koşullarda büyüyen çocukların değişim ve dönüşüm süreçlerine katkı sağlamayı hedefleyen Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) İstanbul Şubesi bünyesindeki Mina’nın Çocukları Projesi, sanatla dolu yolculuğuna 5-10 Ekim 2021 tarihleri arasında Tersane İstanbul’da gerçekleşecek 16. Contemporary Istanbul’da devam ediyor.

Mina’nın Çocukları Projesi, Mina Başaran ve arkadaşlarının anısını yaşatmak amacıyla, Türkiye’nin dört bir yanından dezavantajlı kız çocuklarının maddi ve manevi gelişimlerine destek olmak, kendilerine güven duymalarını, bedenlerini ve kimliklerini sevmelerini ve her türlü ayrımcılığa karşı durabilmelerini amaçlıyor. Geçtiğimiz ay Ayça Okay küratörlüğünde Bodrum’da gerçekleştirdiği Kolektif “Hafıza” sergisi ile herkesi bireysel hafızadan kolektif olana doğru bir yolculuğa çıkaran proje, sanatseverlerle Tersane İstanbul’un tarihi anıtları arasında yer alan standında yeniden buluşuyor.

Bodrum’dan İstanbul’a Taşınan Kolektif “Hafıza”

Kolektif “Hafıza” sergisinde yer alan 11 sanatçıdan biri olan Fırat Engin’in Unutma Bütün Kahramanlar Seninle isimli eseri Contemporary Istanbul süresince Mina’nın Çocukları Projesi’nin standında görülebilir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir