Nermin Yokuş İpekçiler’in “Kırık Hatıralar” Sergisi Gökçeada’da!

Nermin Yokuş İpekçiler
Nermin Yokuş İpekçiler

Figüratif çalışmalarıyla tanınan ressam Nermin Yokuş İpekçiler, son dönemde ürettiği eserleri 15 Ağustos – 30 Ağustos 2023 tarihleri arasında Gökçeada’da sanatseverlerle buluşturuyor. Sanatçı, “Kırık Hatıralar” isimli kişisel resim sergisi ile, geçmiş ve şimdi arasında bir buluşma mekanı oluşturarak, anımsayabildikleri ve hayal edebildikleri aracılığı ile adanın Rumlarca terk edilmiş ve tarihi dokunun yoğun hissedildiği Dereköy’de kendi hikayesine bir yolculuk ve bellek yoklaması yapıyor.

“Kırık Hatıralar” resim sergisi sanatçı tarafından şu cümlelerle tanıtılıyor: ‘Bazen boş bir koltuk, bazen bir ağacın gövdesi, çekmeceye gizlediklerimiz, bir koku ya da ses bizi hatıralarımızın merkezine götürür. Bir daha geri gelmeyecek zamanın hatıraları üzerine düşünürüm. Suya yazılıp okunamayan düşler gibi hatıralar ve her hatıra bir coğrafyanın parçası..

Hafızanın, anımsama ve unutma diyalektiğine açık, devamlı gelişim halinde olan bir keşif alanı ve saf bir karşılaşma deneyimi olarak ele alındığı sergi Gökçeada/Dereköy Çamaşırhane Yolu üzerinde 30 Ağustos 2023 tarihine kadar görülebilir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar