Notice: Undefined index: selected in /home/rahmiyec/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/modules/class-lazy.php on line 129

Nilüfer Yıldırım’ın Son Dönem Eserleri İstanbul’a Geliyor!

Nilüfer Yıldırım'ın Son Dönem Eserleri İstanbul'a Geliyor!

Çağdaş sanatın yeni kuşak temsilcilerinden Nilüfer Yıldırım son dönem eserleriyle 28 Nisan’a kadar Galeri Diani’de sergilenecek.

Eserleri ve kendine özgü stili ile sanatseverlerin ve koleksiyonerlerin son yıllarda özellikle yakından takip ettiği, Newyork’da yaşayan ve üreten genç sanatçı Nilüfer Yıldırım’ın ”MORFEUS’UN KOLLARINDA” başlıklı kişisel sergisi 11-28 Nisan 2020 tarihleri arası Galeri Diani’de sergilenecek.

”Rüya ruhun en derin ve en samimi sığınağındaki küçük gizli kapıdır” C. Jung

Nilüfer Yıldırım, 2020 Art Scope New York’a katıldıktan 1 ay sonra, eserlerini İstanbul izleyicisi ile paylaşacak. İstanbul Galeri Diani’de sergilenecek olan koleksiyon sanatçının en yeni eserlerinden oluşuyor. Sanatçı hem figür hem de soyutlama unsurları arasında geçiş yaparken rüyalar tanrısı Morfeus’a gönderme yapıyor ve bilinçdışı içgüdülerimizin rüyalar yoluyla bizlere gözükmesi ve bu anlamda rüyaların kendimizi keşfetme yolu olarak kullanılma olasılığı hakkında düşünmemizi istiyor.

20’li yaşlarının sonlarında kendisine özgü ilk eserlerini vermeye başlayan Nilüfer Yıldırım; en başından itibaren, yağlı boya, akrilik, pastel, kuru pastel, mürekkep kimi zaman kolaj gibi çok çeşitli resim malzemelerini ve tekniklerini eserlerinin yapım aşamasında hep birlikte kullanıyor. Tekniğini asla sınırlandırmıyor. Yaratıcı hayal dünyasından esinlenen resimlerini, karışık teknik ile doku, renk ve üç boyutlu formlarla, neredeyse el boyalı rüya fotoğrafları biçiminde izleyenlere özgürce sergiliyor.

Sanatçı, Türkiye ve A.B.D.’’e katıdığı ve açtığı sergileri hem konsept hem de teknik olarak birbirini tamamlayarak geliştirerek aralarında bağlamlar oluşturarak sürekliliğini devam ettiriyor.

Nilüfer Yıldırım

İstanbul’da doğan ve sanata eğilimi erken yaşlarda başlayan sanatçı Nilüfer Yıldırım, şu anda yaşamakta ve üretmekte olduğu New York’a taşınmadan önce Milano’da sanat ve grafik tasarımı eğitimi alırken, grafik tasarım eğitmeni, kendisini resim yapmaya yönlendirdi..Ve serüveni başladı. Kişisel Sergileri sırasıyla ”Roots”, Lucca Art, Bebek, İstanbul 2015 ”We should meet in water” Gallery Heavenlymade, Alaçatı, İzmir 2016 ”Life is elsewhere” Lucca Art, Bebek, İstanbul 2016 ”Out of sight” Sanatçının Atölyesinde, Bebek, İstanbul 2017 ”Between you and me” Arts & Crafts, Alaçatı, İzmir .Karma Sergileri: 2015 ”Cenneti soracağım ve düşeceğim” Piramid Sanat, Beyoğlu, İstanbul 2015 ”Journey to hope” Uluslararası Sanat Sempozyumu, Urla, İzmir Sanat Fuarları: 2014 ”Roots” Tüyap İstanbul Sanat Fuarı, 2019 Step İstanbul, Contemporary İstanbul, 2019 Walton Art Walk, Upstate New York, 2020 Art Scope Newyork. Yerleştirmeler: 2015 Roots; Sanayi 313, Maslak Istanbul.


Galeri Diani

Firüzağa, Bostanbaşı Caddesi No:3D 34425 Beyoğlu/İstanbul

Share

1988, İstanbul doğumlu. Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi mezunu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir