Ödüllü Yönetmen Nisan Dağ’dan “Bir Nefes Daha”

Ödüllü Yönetmen Nisan Dağ’dan “Bir Nefes Daha”
Nisan Dağ (Bir Nefes Daha)

KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de her Salı gerçekleşen ve film gösterimlerinin yanı sıra film konseptine uygun DJ performansından mini konserlere kadar farklı içeriklerin de yer aldığı KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması kapsamında bu hafta ödüllü Nisan Dağ’ın yazıp yönettiği ikinci uzun metraj filmi “Bir Nefes Daha” gösterilecek. 17 Ağustos Salı akşamı yıldızların altında, yemyeşil huzurlu bahçe ortamında beyazperdenin tadını çıkarmak isteyenler “Bir Nefes Daha” ile şehre bir mola verecek.

2021 Tallinn En İyi Yönetmen, 2021 Santa Barbara En İyi Film ödüllerini alan Bir Nefes Daha, İstanbul’un çetin mahallesi Karaçınar’da yaşayan genç rapçi Fehmi’nin müzik hayallerine giden yolda, onu iniş çıkışlı bir yola sokan bonzai bağımlılığıyla verdiği savaşı anlatıyor. Fehmi, farklı bir çevreden gelen ve eski bir DJ olan Devin’e aşık olunca, bu iki kayıp ruh hiç beklenmedik şekillerde birbirlerine ilham verirler.

Film gösterimi öncesinde ve sonrasında ise Bir Nefes Daha’nın film müziklerinde de imzası olan, yerli hip hop ve elektronik müzik sahnelerinin özgün prodüktör ve MC’lerinden Da Poet’in özel hazırladığı setle sinemaseverler bambaşka bir sinema deneyimi yaşayacak.

Tüm hijyen önlemleri alındı

Pandeminin başından itibaren aldığı koronavirüs tedbirlerini hassasiyetle uygulamaya devam eden KüçükÇiftlik Park, sinema tutkunlarını pandemi şartlarına uygun olarak sınırlı sayıda kapasite ile ağırlayacak. Online biletleme sisteminin kullanılacağı etkinliklerde misafirlerin ateş ölçümü yapılarak alana alınacak, ortak alanların hijyeni en üst düzeyde sağlanacak.

Biletler Biletix’te…

KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması Takvimi

24 Ağustos Salı – The Suicide Squad – İntihar Timi
31 Ağustos Salı – Rocketman
7 Eylül Salı – Kelebekler
14 Eylül Salı – Söz Senettir
21 Eylül Salı – Caphernaum
28 Eylül Salı – Ahlat Ağacı
5 Ekim Salı – Lux Aeterna


KüçükÇiftlik Park
Harbiye Mah., Kadırgalar Cad., No:4, Şişli/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.