OKUL TIRAŞI 22 Ekim’den İtibaren Sadece MUBI’de

Ferit Karahan’ın Ödül Rekortmeni Filmi OKUL TIRAŞI 22 Ekim’den İtibaren Sadece MUBI’deFerit Karahan’dan memlekete ayna tutan bir okul, ten yakan bir soğuk ve iç ısıtan bir dostluk hikayesi. Sinemamızın son dönemde çıkardığı en güçlü sistem eleştirilerinden biri olan OKUL TIRAŞI, birçok ulusal ve uluslararası festivalden ödülle döndü. 71. Berlin Film Festivali’nde Panorama bölümünde FIPRESCI Ödülü’ne layık görülen OKUL TIRAŞI, buna ek olarak 2021 Chicago Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Film Ödülü, 38. Fecr Film Festivali’nde En İyi Senaryo, 36. Valencia Film Festivali’nde En İyi Film ve Seyirci Ödülü, 28. Avrupa Film Festivali Palić’te En İyi Yönetmen ödüllerini kazandı. Film son olarak 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden En İyi Film, En İyi Senaryo ve En İyi Kurgu ödüllerine layık görüldü. OKUL TIRAŞI 22 Ekim’den itibaren sadece MUBI’de izlenebilir.

Okul Tıraşı
Okul Tıraşı

Baskı ve disiplinin yoğun olduğu bir yatılı okulda hasta olan arkadaşını doktora götürmeye çalışan, fakat okulun bürokrasisini, idarenin vurdumduymazlığını ve zor coğrafi koşulları aşmak zorunda olan Yusuf’un hikayesini anlatan OKUL TIRAŞI’nın oyuncu kadrosunda Ekin Koç, Mahir İpek, Cansu Fırıncı, Melih Selçuk ile çocuk oyuncu Samet Yıldız yer alıyor. OKUL TIRAŞI’nın kadrosunda yer alan diğer çocuk oyuncular ise, çekimlerin yapıldığı Van’ın Bahçesaray ilçesinde bölgenin yerel halkından seçildi.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir