Ortakalan “Sanat Pratikleri Konuşmaları”nın İlk Konuğu Bedri Baykam

Ortakalan Sanat Merkezi, sanat buluşmaları için kapsayıcı bir rol hedefleyen, sergi, etkinlik ve söyleşilerin düzenlendiği bir buluşma mekânı olarak hayata geçti.

"Sanat Pratikleri Konuşmaları"
“Sanat Pratikleri Konuşmaları”

Ortaköy’deki sanat alanı, bölgedeki ziyaretçilere kültür ve sanat alanında verimli, yaratıcı ve sosyal bir ortam sağlamayı amaçlıyor. Farklı disiplinlerin ortak paydalarında buluşmak isteyen kişilere ilham verme ve ihtiyaç duydukları ortam için ev sahipliği yapma motivasyonunda ilerliyor.

Bu anlamda ilgililerle bir araya gelmek kadar, yeni ilgililer kazanmak ve ilişkiler geliştirmeyi önemsiyor. Haziran takviminde bu niyette girizgah amaçlı “Sanat Pratikleri Konuşmaları” adında bir seri başlıyor. Ortakalan bu seride farklı sanat dallarından isimler konuk etmek ve deneyim, üretim ve çevre bağlamında disiplinleri tanıtma gayesi taşıyor.

Farklı disiplinlerden konukların ağırlanacağı söyleşiler bu hafta başlıyor. Serinin ilk konuşması Bedri Baykam ile resim üzerine Perşembe günü 20.00’de gerçekleşecek.

*Sınırlı kontenjanda ve ücretsiz gerçekleşecek söyleşilere katılmak için info@szartservices.com üzerinden mail gönderebilirsiniz.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar