Seda Gazioğlu’nun “Afiyet Olsun” Sergisi Maslak No.171’de Başladı

Seda Gazioğlu’nun üçüncü kişisel sergisi “Afiyet Olsun”, Pg Art Gallery’nin yeni mekanı Maslak No.171’de başladı.

“Afiyet Olsun” adlı üçüncü kişisel sergisiyle mekanın açılışını yapan Seda Gazioğlu, ziyaretçileri kurgusal bir yemek masasıyla karşılıyor. Sanatçı, bitmek bilmeyen türcülüğün irdelendiği bu masada, izleyiciyi gerçekler ve alışkanlıklarıyla yüzleşmeye davet ediyor. Sergide aynı zamanda, “Dominion Movement” tarafından drone ve gizli kameralarla çekilen endüstriyel hayvancılık sektörünün iç yüzünü gösteren bir belgesel gösterimi de yer alacak. Konuyu farklı disiplinlerde de ele alan sanatçı, sözü ve müziği kendisine ait “Kimiz Ki Biz” isimli şarkısını da yine kendi hazırladığı animasyonlarla bezeli klibi ile birlikte sergiyle eş zamanlı olarak yayınlayarak ve sergide izleyicisi ile buluşturuyor. Üretim aşamasında kullandığı pek çok farklı medyum ile ifadesini pekiştiren Gazioğlu, izleyiciyi son dönemlerdeki tüketim alışkanlıkları ve hayvancılık endüstrisi üzerine düşünmeye davet ediyor.

Hazır olduğunda gel, çünkü sofra hazır.
Gel ki bugün gerçeklerle yüzleşelim ve alışkanlıklarımızı değiştirmeye cesaret edelim. Davranışlarımızla düşüncelerimiz arasındaki dengeyi bulalım.
Gerekirse tartışalım ama sonunda mutlaka sarılalım. Yeter ki sevelim ve yeni sorumluluklar alacak gücü toplayalım.
Ben, sen ve içindeki sen; ya da o an kim varsa etrafında ve belki de yalnız başına, yüzyıllardır yaptığımız gibi bir araya gelelim hakikatin sunulduğu bu masanın etrafında.
Hazır olduğunda gel, çünkü sonumuz yakın!

“Afiyet Olsun”

Seda Gazioğlu (1991,İstanbul)
New York Parsons University’de başlayan güzel sanatlar eğitimini, Londra’da Central Saint Martins’de sürdürdü. ‘Biz Ben Değiliz’ adlı ilk kişisel sergisini 2015 yılında açan Gazioğlu, pek çok grup sergisine katılmasının yanı sıra, Contemporary Istanbul, Art Thessaloniki ve Art Market Budapest fuarlarında çalışmalarını sergiledi.

Eserlerinde ağırlıklı olarak insan beyninin iki farklı lobunu araştırmakta olan Gazioglu, beynimizi kullanış biçimimizdeki tercihlerimizin, gündelik hayatımızı ne şekilde değiştirebileceği ve günümüz dünya sisteminin insan psikolojisi üzerindeki etkilerini yorumlamaktadır.

Pg Art Gallery – Maslak No:171
Maslak Atatürk Oto Sanayi Sitesi, 2. Kısım A Kapısı, 6. Sk. Üst katı No:171 34398 Şişli/İstanbul

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.