Plastik Düşler Sahnesi, Kozmik Tesadüfler İle Devam Ediyor

Plastik Düşler Sahnesi, Kozmik Tesadüfler İle Devam Ediyor

Pera Müzesi, HYPERCORTEX iş birliği ve British Council desteğiyle sanal (virtual) etkinlik serisi “Plastik Düşler Sahnesi”nin son etkinliği olan Kozmik Tesadüfler ile devam ediyor. Zevk Meselesi sergisine paralel olarak gerçekleştirilen, müzisyen ve görsel sanatçıları bir araya getiren “Plastik Düşler Sahnesi” serisinde performanslar, sanal etkinlik mekanında katılımcılarla buluşmaya devam ediyor.

Serinin 28 Mayıs’da gerçekleştirilecek son etkinliğinde, Pullahs ve Erdal İnci’nin görsel işitsel performansı Polyporus, matematiksel analiz yoluyla sesin fizikselliği ile hareket arasındaki bağlantıları araştırıyor. Videoda üç boyutlu taranmış mekanlar ses aracılığıyla gerçek zamanlı olarak aydınlatılıyor. Ardından sahneyi Fosil ve afterwork devralıyor, terleyene kadar halay çekmenin tadı, pistte koşturan amaçsız çocuklar, abartılı kıyafetler içinde selamlaşan insanlar ve plastik pastalar bu performansta bir araya geliyor. Sushiwalks ve Berkay Tuncay’ın performansı ise bir düzlemin sonsuz kere, ritimlerdeki inşası üzerine bir hikâye anlatıyor. Berkay Tuncay, Sushiwalks’un fragmanlarından aldığı ilhamla, zaman algımıza ve insan-evren ilişkisine bakıyor. Açılış ve kapanış setlerini ise DJ Kebap Show Season gerçekleştiriyor.

Program
20:00 Sanal kapı açılışı
20:30 Pullahs + Erdal İnci
21:15 Fosil + afterwork
21:50 Sushiwalks + Berkay Tuncay
Açılış ve kapanış setleri: DJ Kebap Show Season

Etkinlik günü performanslara plastikdusler.com adresinden katılınabilir.

Plastik Düşler Sahnesi, Birleşik Krallık ve diğer ülkeler arasındaki kültürel işbirlikleri destekleyerek dijital ve yenilikçi işbirliği yolları geliştirmeyi amaçlayan British Council Digital Collaboration Fund tarafından desteklenmektedir.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir