Ece Haskan
Ece Haskan

1997’de İstanbul’da doğdu. 2010 yılında görsel sanatlara olan ilgisini keşfettikten sonra Mahir Güven atölyesinde eğitim aldı. Sonrasında Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi’nde resim eğitimi aldı. Mezun olduktan sonra 2015 yılında MSGSÜ Grafik Tasarım bölümünde eğitim aldı. 2017 yılından bu yana Freelance İllustratör ve art director olarak çalışıyor. Bunun yanında kişisel sanat ve NFT projelerini sürdürüyor.

Resim ve illüstrasyonlarında konular günlük hayattan beslenirken gerçeküstü ve gerçeklik arasında hisler yaratıyor. Alegorik anlatımlar kullanırken resimlerindeki renk paleti, imgeler izleyiciyi gerçekliği sorgulamaya yöneltiyor. Dijital resimlerinde geleneksel resim pratiklerini kullanmayı seviyor.

İşlerinde ise ele aldığı konular gerçeklik, dünya algısı gibi olguların etrafında şekilleniyor. Resim, illüstrasyon ve tasarım çalışmalarının birbirini beslediğini düşünüyor. 2021 yılında Illustroweek Sırbistan’da dergi illüstrasyonları kategorisinde ilk global sergisine katıldı. 2022 yılında ise NFT projeleri ile New York’ta NFT NYC kapsamında ve Blockchain Futurist Conferance kapsamında Toronto’da NFT sergilerine katıldı.

Twitter: haskanece
Instagram: ece.haskan
Foundation: ecehaskan

Sergiler

2017-2019-2020 – İstanbul Comics n Art Festival
2021 – Mamut Art Project Dreamscapes
2021 – Illustroweek, Sırbistan, Belgrad
2022 – Art & Tech
2022 – NFT NYC


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir