Semaver Kumpanya Büyük İlgi Gören “Kuşlar” Oyununu Yeniden Sahneliyor!Aristofanes’in klasik eseri “Kuşlar”, Semaver Kumpanya tadında, modern bir uyarlama ve kalabalık bir kadroyla, yeniden seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Yeniden Aristofanes; “K U Ş L A R” 18 – 19 Şubat’ta Çevre Tiyatrosu’nda!

Biletler için tıklayınız.

Semaver Kumpanya Büyük İlgi Gören "Kuşlar" Oyununu Yeniden Sahneliyor!
“K U Ş L A R” oyun provasından

Semaver Kumpanya yeni “Kuşlar” yorumuyla bu kez daha kalabalık ve daha enerjik!

Aristofanes’in en bilinen oyunu ve dünya klasiklerinin en önemli eserlerinden biri olan olan “Kuşlar”, yazıldığı günden bu yana 2500 yıl geçmesine rağmen hem geçmişe hem de günümüze ışık tutmaya devam ediyor.

Oyun, Atina devletinde yaşayan iki arkadaşın savaşlardan, adaletsizliklerden ve yönetimin keyfi tutumlarından bezerek, kendilerine yeni bir yurt aramalarıyla başlar. Ancak, bir ütopyanın peşine düşen iki arkadaş, hayalini kurdukları yeni düzende, kendi kaçtıkları tuzaklara düşmekten kurtulamazlar.

Semaver Kumpanya’nın yeni “Kuşlar” yorumu, komedyanın özünde bulunan taşlama, doğaçlama, satirik tavır, müzik ve dans kullanımı gibi unsurları, bize ait geleneksel komedi türlerindeki karşılıklarıyla yeniden ele alıyor.

Oyuncular:
Asena Ersoy, Begüm Nil Kutluay, Caner Coşkun, Cansu Saka, Enes Yavuz, Evren Canbulat, Muhammed Türkoğlu, Mehmet Konu, Metin Alpargun, Mertcan Ertürk, Nisan Yenigül, Nur Güven, İbrahim Selim, Saniye Samra, Sarp Aydınoğlu, Serkan Keskin, Selen Şenay, Sercan Gedik, Sibel Altan, Uğur Senkeri

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.