“Sir Yes Sir” 18 Mayıs Çarşamba Kadıköy Emek Tiyatrosu’nda

“Hep aynı insanlar, birilerinin hayatını feda etmesini istiyor. Peki ölüler ne söylüyor?”

Sarsıcı hikayesi, özgün sahne dili ve yüksek temposuyla seyircisini şaşırtan “Proje Eksi Bir” ekibinin ilk oyunu “Sir Yes Sir”, 18 Mayıs Çarşamba Kadıköy Emek Tiyatrosu’nda seyircilerini bekliyor.

ABD’de dönem dönem tartışmalara neden olan ve 2. Dünya Savaşı sırasında basımı durdurulan Dalton Trumbo’nun savaş karşıtı eseri “Johnny Got His Gun” romanından hareketle Serkan Abeş tarafından sahne için yeniden yazılan oyunun, yönetmenliğini ve oyunculuğunu da Serkan Abeş üstleniyor. Işığın ve efektin birer oyuncuya dönüştüğü oyunda Serkan Abeş’e ışık ve efekt masasında Burcu Afşin ve Ali Varol eşlik ediyor.

Sir Yes Sir
Sir Yes Sir (Serkan Abeş)

Hikayeye ait olanın oyunun kurallarına, oyunun da zihnin çalışma prensibine dönüştüğü “Sir Yes Sir” ün konusu şöyle:
Savaşta her şeyini kaybetmiş genç bir adam. Kollarını, bacaklarını, yüzünü… Göremeyen, duyamayan, konuşamayan, hareket edemeyen bu gencin sahip olduğu tek şey aklıdır. Yatırıldığı hastane odasında bu gencin anılarına, düşüncelerine ve rüyalarına; oyun olgusunun zihnin çalışma prensibine dönüştüğü bir üslupla tanıklık ediyoruz.

18 Mayıs Çarşamba 20:30’da Kadıköy Emek Tiyatrosu’nda oynanacak “Sir Yes Sir” için biletlerinizi tiyatrolar.com.tr’den ve kadikoyemektiyatrosu.com’dan temin edebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için @projeeksibir instagram ve twitter hesaplarını takip edebilirsiniz.

Oyun Künyesi

Yeniden Yazan – Yöneten – Oynayan: Serkan Abeş
Yönetmen Yardımcısı: Ali Varol
Sahne ve Işık Tasarım: Serkan Abeş
Işık ve Efekt Masasındaki Oyuncular: Burcu Afşin – Ali Varol
Logo ve Afiş Tasarım: Burak Çalışkan – Eray Özcan
Asistan: Zeynep Ceylan
Dış Sesler (Sahne sırasına göre)
Asker Alım Memuru: Olcay Onur Kaya
İş Arkadaşı: Emre Yunusoğlu
Kareen: Gül Şener
Çavuş: Can Gox (Göksun)
Anne: Cansın Asarlı

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar