“Sir Yes Sir” Her Şeye Rağmen Devam Ediyor

“Sir Yes Sir” Her Şeye Rağmen Devam Ediyor
Sir Yes Sir

Pandemi öncesi seyircilerine merhaba diyen, yüksek temposu ve kendine has sahne diliyle seyircisinin beğenisini kazanan “Sir Yes Sir” 24 Eylül Cuma, saat 20:30’da Kadıköy Emek Sahnesi’nde sezonu açıyor.

Savaş karşıtı romanların en güçlülerinden biri olarak gösterilen Dalton Trumbo’nun “Johnny Got His Gun” isimli eserinden hareketle sahneye koyulan oyunun, yönetmenliğini ve oyunculuğunu da Serkan Abeş üstleniyor. 1971 tarihinde Dalton Trumbo tarafından sinemaya aktarılarak geniş bir hayran kitlesi edinen eser, Metallica’nın “One” şarkısının da ilham kaynağı.

Serkan Abeş yeni sezonla ilgili olarak; “Bizim gibi küçük tiyatroların bu koşullarda devam etmesi pek akıl kârı değil. Ama biz işimize inanıyoruz. Bu zamana kadar bizi yalnız bırakmayan seyircimize ve seyircimizin bize kattıklarına inanıyoruz. İnadımız da biraz bundan, biraz da başka türlü yaşamayı bilmeyişimizden zaten.” diyor.

Savaşta her şeyini kaybetmiş genç bir adam. Kollarını, bacaklarını, yüzünü… Göremeyen, duyamayan, konuşamayan, hareket edemeyen bu gencin sahip olduğu tek şey aklıdır. Yatırıldığı hastane odasında bu gencin anılarına, düşüncelerine ve rüyalarına; oyun olgusunun zihnin çalışma prensibine dönüştüğü bir üslupla tanıklık ediyoruz.

24 Eylül Cuma saat 20:30’da Kadıköy Emek Tiyatrosu’ndaki oyun için biletinizi tiyatrolar.com.tr ve kadikoyemektiyatrosu.com’dan temin edebilir, ayrıntılı bilgi için @projeeksibir instagram ve twitter hesaplarını takip edebilirsiniz.

Oyun Künyesi:
Yeniden Yazan – Yöneten – Oynayan: Serkan Abeş
Yönetmen Yardımcısı: Ali Varol
Sahne ve Işık Tasarım: Serkan Abeş
Işık ve Efekt Masasındaki Oyuncular: Burcu Afşin – Ali Varol
Logo ve Afiş Tasarım: Burak Çalışkan – Eray Özcan

Dış Sesler (Sahne sırasına göre)
Asker Alım Memuru: Olcay Onur Kaya
İş Arkadaşı: Emre Yunusoğlu
Kareen: Gül Şener
Çavuş: Can Gox (Göksun)
Anne: Cansın Asarlı Yunusoğlu

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.