Tunca, Chillout/Downbeat tarzında yeni bir single yayınladı

Tunca, Chillout/Downbeat tarzında yeni bir single yayınladı

Tunca, Mayıs ayında yayınladığı EP’nin ardından şimdi ise “Plastic Memories” isimli, Chillout/Downbeat tarzında yeni bir single yayınladı.

Asıl müzik tarzı Indie Rock olan Tunca, yeni bir single ile farklı bir tarzda karşınıza çıkıyor. Elektronik müzik temelli bu single, bünyesinde aslında bir çok tarzı barındırıyor.

Adeta üç farklı şarkıyı dinleyormuş gibi hissedeksiniz!

Tüm kayıt, mixing ve mastering işlemlerinin Tunca’ya ait olduğu bu single, şimdi tüm dijital platformlarda!

80’ler Pop Müzik izleri taşıyan bu çalışma, tüm müzik severler için çok değişik bir deneyim olacak!

Tunca kimdir?

Tunca, Nisan 1989’da İstanbul’da doğdu. Genç yaşlarda gitar çalmaya ve ardından kendi bestelerini yapmaya başladı. Rock müzik ve trip-hop ile ilgilenen Tunca, uzun bir bekleme ve birikim zamanı geçirdi. Lise zamanlarında Jimi Hendrix ve John Frusciante gibi müzisyenlerden etkilenen Tunca, Rock müziğe daha çok ilgi duymaya ve yoğunlaşmaya başladı. Daha sonra kendi tarzını bulmak için birden fazla tarzı birbirine sentezlemeyi isteyen Tunca, böylece bağımsız denebilecek bir tarz benimsemiş oldu. Tunca, bu tarzı ‘Insidie’ olarak tanımlamaktadır. Bu tarzda Tunca, sadece içinden geldiği gibi, kalıpların dışında çalışmayı sevdiği için kendini bulmuş oldu. Üniversite dönemlerinde her ne kadar Deathcore ile ilgilenmiş de olsa, kendi içinde yatan tutkusundan uzaklaşmayarak, o tarzdan uzaklaşıp, kendini kendi tarzına adadı. Geçirdiği birikim döneminin ardından Tunca eserlerini yayınlamaya başladı. Trip-Hop ve Chillout tarzında eserler yayınlayan Tunca, başta Amerika olmak üzere kısa sürede beklenenin üstünde bir dinleyici kitlesine ulaştı. Ama Tunca’nın asıl hayali Rock tabanlı müzik yapmak olduğu için, şimdi tamamen buna odaklandı.

Dinlemek için:

Spotify
iTunes
Deezer

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine RöportajlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir