Turgut Kocaman Kişisel Sergisiyle Ferda Art Platform’da

Turgut Kocaman’ın “Yabancılaşma” adlı kişisel sergisi 1 Aralık 2022 – 7 Ocak 2023 tarihleri arasında Ferda Art Platform Proje Odası’nda izleyiciler ile buluşuyor.

Turgut Kocaman, 2020, Facing Windows kanvas üzerine yağlı boya, 100x80cm
Turgut Kocaman, 2020, Facing Windows kanvas üzerine yağlı boya, 100x80cm

Turgut Kocaman’ın “Yabancılaşma” başlıklı solo sergisi sanatçının göç kavramı üzerinde durduğu işlerinden oluşur. Sanatçı, göç etme eylemini bir çeşit form değiştirme olarak ele alır, bu değişimin reddedilmesini ise göç edenin bulunduğu mekânı reddetmesi olarak tanımlar. Çalışmalarında değişimin formları ile ilgilenen sanatçı, özdeki kimliği keşfetmek için estetik ve düşünceyi konseptten ayırıp özgür bırakmayı tercih eder. Sanatçı, bilinçaltının sürreal gerçekliğini ve onun yarattığı formları geçmişin, günümüzün ve geleceğin duyguları ile hikâyeleştirir.

Çalışmalarına Berlin’de devam eden sanatçının İstanbul’da gerçekleşecek ilk kişisel sergisi, “Yabancılaşma”, 7 Ocak tarihine dek Ferda Art Platform Proje Odası’nda ziyaret edilebilir.


Ferda Art Platform

Maçka Cad. Ralli Apt. 37/7 K:5 Teşvikiye Şişli/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar