Indie Rock Grubu Bir Adım Geriden’in Yeni Teklisi “Kazandım Zamanla” Yayınlandı!Bir Adım Geriden
Bir Adım Geriden

Birçok farklı tarzı birleştirdiği alternatif rock tabanlı müziği ve genç üyeleriyle İstanbul çıkışlı “Bir Adım Geriden” yaklaşık altı aylık bir aranın ardından yayınladığı “Kazandım Zamanla” ile geri döndü.

Romantik gitar melodilerinin, sakin vokaller ve sonbaharda sahil havası yaşatan ezgilerle buluşup, indie rock ile sentezlendiği “Kazandım Zamanla” grubun dördüncü teklisi olma özelliği taşıyor.

İlişkilerin büyüsünü kaybedip, toksik bir hale dönüştüğü ana odaklanarak, karamsarlığa ve çaresizliğe bütünüyle direnilen bir hikayenin atmosferini sunan şarkının sözleri ve müziği gruba ait. Prodüktörlük koltuğunda ise kayıtların her aşamasında grupla birlikte çalışan, deneyimli müzisyen Kaan Arslan bulunuyor.

Şarkının kapak tasarımında “William-Adolphe Bouguereau” imzalı “Eros’a Direnen Genç Kız” (1880) tablosundan ilham alan grubun tüm tasarımları Tunahan Gökçe’ye ait.

Kazandım Zamanla (Künye)

Vokal: Emirhan Göl
Gitar: Oğuzhan Özgür
Bas Gitar: Melihcan Çalışkan
Davul: Eren Yetik
Söz: Melihcan Çalışkan

Müzik: Bir Adım Geriden
Kayıt, Mix & Mastering: Kaan Arslan
Prodüktör: Kaan Arslan
Artwork: Tunahan Gökçe
Yapım: GROW / Avrupa Müzik
Menajerlik: BBI Music Co.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir