Masaldan Sahneye Müzikal Bir Yolculuk: CANLANMA

Edebiyatçı Faruk Duman’ın halk masallarından uyarladığı metinler, usta müzisyen Burhan Şeşen’in özgün besteleri eşliğinde, Gizem Duman Şeşen’in sahne performansı ve Veysel Çelikdemir’in çizimleri ile CANLANMA 30 Ekim Cumartesi günü saat 20:30’da Şişli Tiyatrosu’nda sanatseverlerle buluşuyor.

CANLANMA Afişi
CANLANMA, Burhan Şeşen & Gizem Duman Şeşen

Sait Faik Hikaye ve Orhan Kemal Roman Armağanı, Haldun Taner Öykü Ödülü, Yunus Nadi ve Cevdet Kudret Ödülleri sahibi; öykü ve roman yazarı Faruk Duman’ın halk masallarından uyarladığı metinler, usta müzisyen Burhan Şeşen’in özgün besteleri eşliğinde Gizem Duman Şeşen’in sahne performansı ve Veysel Çelikdemir’in çizimleri ile hayat buluyor.

“Bir zaman sonra, marangozun kütükle işi bitti. Sanatçı bir adım geriye çekildi, eserine baktı. Kusursuz, çıplak, bizim boyumuzda, bizden biri kadar gerçek ve olgun bir kişiydi bu, hani, uzaktaki ulumaları duyup da korkacaktı neredeyse. Marangoz gülümsedi. Bugüne kadar yaptığı en güzel heykeldi belki…”

Edebiyatçı Faruk Duman’ın halk masallarından uyarladığı “Canlanma” birlikte Kars’a doğru yolculuk yapan bir marangoz, bir terzi ve imam’ın yolculuk esnasında yaşadıkları doğa üstü bir durum karşısında düştükleri anlaşmazlıkları konu alıyor. Buradan yola çıkarak sanatçı-yaratıcı-kadın hakları-adalet kavramlarının sorgulandığı bu masalda Gizem Duman Şeşen’in anlatıcılığına Burhan Şeşen’in bu oyun için yaptığı özgün müzikler eşlik ediyor.

Bilet satın almak için tıklayınız.

CANLANMA
Halk Masallarından Uyarlayan: Faruk Duman
Özgün Müzik: Burhan Şeşen
Anlatıcı: Gizem Duman Şeşen
Kum Sanatçısı: Veysel Çelikdemir
Ses ve Işık: Burak Yalçın
Video ve Afiş: Özgür Aşkın

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.