Viktor Lazlo, 8 Haziran’da İlk Kez CSO Ada Ankara’da!

Viktor Lazlo
Viktor Lazlo

Yumuşak sesi ve geceye yakışan şarkılarıyla 80’ler boyunca latin lezzetinde ve caz kokan şarkıları ile Avrupa’nın en ünlü şarkıcılarından biri olmayı başaran Viktor Lazlo, 30 yılı aşkın kariyerinin en sevilen şarkılarıyla Ankara’da ilk kez 8 Haziran’da CSO Ada Ankara’da dinleyici ile buluşacak.

Viktor Lazlo, Türk dinleyicilerinin yakından tanıdığı isimlerden biri. “My Name is Billie Holiday”, “Begin the Beguine” ve “Woman” albümleriyle büyük başarılara imza atan Lazlo, ilk romanı “La Femme Qui Pleure” ile sükseli bir giriş yaptığı edebiyat sahnesinde son iki romanı “Les Passagers Du Siecle” (2018) ve “Trafiquants de Colore” (2020) ile adından söz ettirmeye devam ediyor.

Viktor Lazlo’nun caz, karayip cazı ve dünya müziğinin çarpıcı bir karışımı olan son albümü “Suds” derin sözleri ve Khalil Chahine’in enfes düzenlemeleriyle farklı türler arasındaki melezleşmenin enfes bir başyapıtı olarak tanımlanıyor. “Suds” albümünde Viktor Lazlo, müzik direktörü Khalil Chahine, Jacques Dutronc, Michel Legrand ve Henri Salvador gibi ünlü sanatçılarla çalışmış, albümde ayrıca 2022 yılında Victoire du Jazz ödülünü kazanan davulcu Arnaud Dolmen, Kübalı basçı Felipe Cabrera, Kübalı perküsyoncu Inor Sotolongo, Fransız klarnetçi Stéphane Chausse ve Fransız piyanist ve kemancı Christophe Cravero yer alıyor.

Kariyerinde unutulmaz şarkılara imza atan Viktor Lazlo, Best Of repertuvarı ile Ankara’da ilk kez 8 Haziran’da CSO Ada Ankara’da en sevilen şarkılarından oluşan repertuvarıyla müzikseverlerle buluşacak.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar