“Garaz – Gölgelerin Oyunu” 2. Baskısını Yaptı!

Garaz
Garaz – Gölgelerin Oyunu

Depremden önce yayımlanan ilk baskısıyla; Hatay’ın çan, ezan ve hazzan sesleriyle yoğrulmuş havasını edebî zevki yüksek bir okumayla sunan; “Garaz”, kısa zamanda ikinci baskıya ulaştı.

Serhan Kurşun’un ilk kitabı; “Garaz – Gölgelerin Oyunu”, tarih boyunca pek çok medeniyeti ağırlamış olan Hatay’ı merkezine alıyor. Kadim kentin panoramasını; aşk ve ihanetin hikâyesi ile harmanlayan Kurşun, gizli güçlerin planlarına dâhil olan medeniyetler şehrini kusursuz bir atmosferle okuyucuya yansıtıyor. Okur tarafından çok sevilen Garaz; aile, toprak sevgisi ve sınıf çatışmasını kendine özgün anlatımıyla sunuyor. Şehrin mistik sokaklarında tansiyonu hiç düşmeyen psikolojik bir gerilimle son buluyor.

İnsanları tek bir renge mahkûm etmek isteyenler, iyilerin sarsılmaz duvarıyla karşılaşıyor!

Tarihi coğrafyanın üzerinde geçen çekişmeleri anlatan Garaz; insanoğlunun kötülük etme isteğinin üzerine parmak basarak, edebiyatseverlerden tam not aldı. Hatay’da yüz yıllardır süre gelen güç savaşlarını ve perde arkasından dönen gölge oyunlarının yer aldığı romanda; dinler ve kültürler arasında yaşanan kargaşa yüklü serüven edebiyatseverleri bir kez daha karşılıyor. Kısa süre önce birinci baskısı tükenen; “Garaz – Gölgelerin Oyunu”, demografik yapıyı değiştirmek için mücadele eden gizil güçlerle, şehrin gerçek sahipleri arasında yaşanan nefes kesici mücadeleyi ikinci baskısı ile yeniden okurlarıyla buluşturuyor. Akdeniz’in mistik yüzünü raflara taşıyan kitap; mitoloji, tarih ve siyasetin iç içe geçtiği hikâyesiyle yeni okuyucularını bekliyor.

Kitap Hakkında

Binlerce yıl geriye uzanan bir tarih, sayısız medeniyete yapılan ev sahipliği ve üç büyük dine sahne olmuş topraklar… Tüm zamanların şehri Hatay’da güç savaşı başlıyor.

Dünyayı yerinden oynatacak; dinler ve kültürler arasında kargaşa yaratacak büyük planın perde arkasındaki gizil güç, onun “gölge” oyuncuları ve şehrin gerçek sahipleri arasında tansiyonu hiç düşmeyen bir mücadele yaşanıyor.

Bu kavganın tam ortasında ise eski bir aşkın hazin gerçekleri gün yüzüne çıkıyor. Zahit ve Kemal… İki kardeşin bir kadın için beslediği imkânsız aşk, bu mistik şehrin sokaklarında, hiç beklenmedik bir psikolojik gerilimin içinde son buluyor.

Mitoloji, tarih ve siyasetin iç içe geçtiği elinizdeki roman zihinlerde iz bırakacak bir kent panoraması çiziyor. “Garaz”, okuru olağanüstü kurgusuyla sınırları zorlayacak bir oyuna davet ediyor.

Serhan Kurşun Hakkında

Serhan Kurşun, 1974 yılında Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Hatay’da, lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Ardından İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonometri bölümünden mezun oldu. Çocuklar için yazdığı ilk kitabı “Yaşlı Aslan ve Genç Aslan”, 2022 yılında İnkılâp Kitabevi’nden çıktı. Yazarın Spotify’da kendi şiirlerini seslendirdiği “Pinhan”, “Yaşamak” ve “Uyandım” isimlerinde üç şiir albümü bulunmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar