Yeni Yılın İlk Festivali Festtogether’dan Sanat Emekçilerine DestekFesttogether yılın ilk etkinliği ile sanat emekçilerine destek oluyor. 2 Ocak Cumartesi günü, Netd YouTube sayfası ve YouTube Türkiye hesaplarından ortak yayın ile canlı bağlantılar ve konserlerle; 3 Ocak Pazar günü ise biletli özel etkinlik yayınlarıyla evlerinize konuk oluyor.

Festtogether, İhtiyaç Haritası aracılığı ile Covid-19 salgını sonrası sanat emekçileri ve mekânlar için ortaya çıkan ihtiyaçlara destek olmak amacıyla gün boyunca YouTube Netd Müzik kanalı ve Youtube Türkiye üzerinden ünlü isimlerin ev sahipliğinde yılın ilk festivali olarak 2-3 Ocak tarihlerinde gerçekleşiyor.

Festtogether 2021‘in, 2 Ocak Cumartesi günü etkinliğinde, mybilet.com üzerinden satışı gerçekleşecek ve gelirin tamamının sanat emekçilerine aktarılacağı özel canlı yayınlarda; saat 18:00‘de Ezhel ile 60 dakika ve saat 20:00‘de Cem Yılmaz ile 60 dakika süresince sohbet gerçekleşecek.

Festivale ünlü isimlerin ev sahipliğinde, performanslarıyla destek verecek isimler arasında; Can Bonomo, Büyük Ev Abluka, Gülinler, Gazapizm, Elif Çağlar, Nova Norda, Son Feci Bisiklet, Karsu, Dolu Kadehi Ters Tut, Kalben ve daha pek çok sanatçı canlı olarak evlerinize konuk olacak.

Festivalin ev sahipleri: Bahar Toksoy Guidetti, Defne Kayalar, Demet Evgar, Ege Kökenli, Ferhat Arıcan, Giovanni Guidetti, Gökçe Bahadır, Hayal Köseoğlu, Kaan Sekban, Koray Candemir, Mert Fırat, Naz Çağla Irmak, Pınar Deniz, Salih Bademci, Şebnem Hassanisoughi

Festivale alınan her bilet sanat emekçilerine destek olarak aktarılacak. Bilet satışlarının yanı sıra tiyatro meslek örgütleri ve ‘İhtiyaç Haritası’ sivil toplum kuruluşu tarafından organize edilen birkirabirsahne.com adresi üzerinden sahne sanatları mekanlarına da destek olunabilecek. Kurumsal ve bireysel olarak katkı sunulabilecek kampanyada sahne için kira desteği, sahne emekçilerine destek, bilet desteği ve depo desteği gibi seçenekler yer alıyor.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.