Zorlu PSM, 23 Nisan’ı Gün Boyu Etkinliklerle Kutlayacak!

Zorlu PSM, 23 Nisan’ı Gün Boyu Etkinliklerle Kutlayacak!

Zorlu PSM, Zorlu Holding katkılarıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Zorlu PSM ve Zorlu Çocuk Tiyatrosu Youtube kanalları üzerinden gün boyu sunacağı çevrim içi etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor. Gün boyu sürecek etkinlik ve atölyeler tüm çocukların erişebilmesi için ücretsiz yayınlanacak.

Hikaye anlatımından müziğe, resimden maske yapımına pek çok farklı çevrim içi programın bir arada olduğu bu anlamlı günün sunuculuğunu yazar ve hikaye anlatıcısı Derya Özel üstlenecek. 23 Nisan etkinlikleri kapsamında, usta yazar ve şair Sunay Akın ile “Atatürk ve Çocuk” hikaye anlatımı, Gökçe Bahadır ile Zorlu Holding’in hayata geçirdiği Bir Hayal Bir Oyun projesi kapsamında birinci seçilen Acayip Teknolojik Masallar adlı hikayeyi okuma etkinliği, Hoodbase ile Paper Mache Maske Atölyesi ve Kandinsky ile Müziğin Resmi atölyeleri gün boyu Zorlu PSM Youtube kanalı ve Zorlu Çocuk Tiyatrosu Youtube kanalında olacak.

Çocuklara özel atölye ve etkinlik programına dair detaylar;

Sunay Akın // Atatürk ve Çocuk Hikaye Anlatımı
Ünlü yazar, gazeteci ve tiyatro sanatçısı Sunay Akın, “Atatürk ve Çocuk” konulu sunumunda, Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara bakış açısını, farklı bir pencereden anlatacak.

Hoodbase // Paper Mache Maske Atölyesi
Hayvan figürleri, dekoratif bitkiler ve çocukların hayal gücünün şekillendirdiği pek çok farklı objenin üretileceği “Paper Mache Maske Atölyesi”nde, paper mache tekniği ile evdeki kullanılmış kağıt ve gazeteleri, yine evde bulunabilecek malzemelerle birleştirerek ileri dönüşüm ürünü maskeler, figürler ve heykeller elde ediyoruz.

Hoodbase // Kandinsky ile Müziğin Resmi
Çocuklar bu atölyede farklı müzik dalgalarının renk ve çizgisel karşılığını keşfederlerken, müziğin resmini yapmayı deneyimleyecekler. Aynı zamanda Rus sanatçı Wassily Kandinsky’nin hayatının ve eserlerinin de çocuklara tanıtılacağı bu atölye boyunca çocuklar dans da edebilecek.

Gökçe Bahadır // Acayip Teknolojik Masallar Hikaye Okuma Etkinliği
Oyuncu Gökçe Bahadır, Zorlu Holding tarafından çocukların hayal gücünü harekete geçirmek amacıyla düzenlenen Bir Hayal Bir Oyun Yarışması’nda 2020 yılında 1. seçilen “Acayip Teknolojik Masallar” adlı hikayeyi çocuklar için okuyacak.

Çocuklara özel içeriklerin tamamına 23 Nisan Cuma günü saat 11.00 itibariyle Zorlu PSM Youtube ve Zorlu Çocuk Tiyatrosu Youtube kanalları üzerinden ücretsiz olarak ulaşılabilecek.


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

One Ping

  1. Pingback: Zorlu PSM, 23 Nisan’ı Gün Boyu Etkinliklerle Kutlayacak! – HABERDENGE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir