Audrey Magee’nin Kaleminden “Koloni” Raflara Çıktı

Audrey Magee'nin "Koloni" Kitabı
KOLONİ

Audrey Magee‘nin 2022 Booker Ödülü’ne aday gösterilen lirik romanı Koloni Delidolu Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı.

Diller, konuşanlar o dilden vazgeçtiği için ölür.

İrlandalı gazeteci, yazar Audrey Magee’nin 2022 Booker Ödülü’ne aday gösterilen lirik romanı Koloni, tutkularının peşinden giden iki yabancıyı isimsiz bir adanın kıyısında buluşturan çarpıcı bir metin.

Aidiyet, kimlik, sömürgecilik gibi mevzuları anadil kullanımı ve sanat özelinde ele alırken çeşitli sosyokültürel tartışmalara zemin hazırlayan eser; içinde yaşadığımız politik ortamın kişisel gerçekliğimiz üzerindeki yansımalarına da dikkat çekiyor.

Biçimsel özelliğiyle okura benzersiz bir edebî deneyim vadeden kitap, incelikle işlenmiş çokkatmanlı öyküsüyle uzun süre zihinlerde yer edecek kışkırtıcı bir anlatı sunuyor.

KÜNYE
KOLONİ
Yazar:
Audrey Magee
Yayınevi: Delidolu Yayınları
Türkçeleştiren: Niran Elçi
ISBN: 9786257314879
Satış Fiyatı: 109,00 TL
Baskı Detayları: 336 sayfa, holmen kâğıt, karton kapak, 13,5×19,5 cm

Audrey Magee Hakkında

İrlanda’da doğdu. University College Dublin’de Almanca ve Fransızca, Dublin City University’de gazetecilik okudu. Yirmi yıl gazeteci olarak çalıştı. The Times, The Irish Times, Observer ve The Guardian’a yazdı. İlk Romanı The Undertaking Women’s Prize for Fiction ve Irish Book Awards finaline kaldı, ayrıca The Dublin Literary Award ve The Water Scott Prize for Historical Fiction’a aday gösterildi. On dile çevrilen kitap beyazperdeye uyarlanmaktadır. Koloni adlı romanı 2022 Booker Ödülü’ne aday gösterildi.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar