“Bir Baba Hamlet” 31 Ekim’de SGM’de

Bir Baba Hamlet
Bir Baba Hamlet

Ekim ayının ilk haftasında birbirinden değerli sanatçıların sahne aldığı etkinliklerle açılan Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi (SGM), 31 Ekim Çarşamba günü, saat 20.00’de “Bir Baba Hamlet” oyununa ev sahipliği yapacak.

Türk tiyatrosunun usta isimlerinden Şevket Çoruh ve Günay Karacaoğlu’nun bir araya geldiği “Bir Baba Hamlet”, Sebastian Seidel’in komik ve özgün metni, Yücel Erten‘in usta çevirisi ve Baba Sahne‘nin oyuncularıyla bu kez SGM’de hayat buluyor.

Türkiye’nin en prestijli tiyatro ödülü olan Afife Jale başta olmak üzere birçok farklı tiyatro ödülünün de sahibi olan oyun, 31 Ekim’de tiyatro tutkunlarını Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’ne bekliyor.

Gösteri merkezi, 10 Ekim’de SUOyuncuları tarafından sahnelenen “Bir Yaz Gecesi Rüyası” ile açıldı. SUOyuncuları, sürdürülebilirlik temalı kostüm tasarımı ve sahne dekorasyonuyla bu unutulmaz oyunu yeniden hayata geçirdi. Shakespeare’in en sevilen oyunlarından biri olan “Bir Yaz Gecesi Rüyası” ücretsiz olarak sahnelendi.

Sabancı Gösteri Merkezi’nin Ekim programındaki bir diğer etkinlik ise “Madrigal” konseri oldu. 11 Ekim’de sahne alan alternatif rock grubu, müziğe getirdiği yenilikçi yaklaşımı ve sıra dışı sound’uyla dikkat çekti.

SGM’deki kültür sanat etkinliklerine katılmak isteyen sanatseverler etkinliklerin biletlerine Biletix üzerinden erişilebiliyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar