Emre Kayiş’in Ödüllü Filmi “Anadolu Leoparı” Sinematek Sinemaevi’nde Gösterime Giriyor!

Emre Kayiş’in yazıp yönettiği ödüllü ilk uzun metraj filmi “Anadolu Leoparı”, 27 Mart 2022, Pazar akşamı Sinematek Sinemaevi’nde gösteriliyor!

Anadolu Leoparı
Emre Kayiş – Anadolu Leoparı

46. Toronto Uluslararası Film Festivali’nde FIPRESCI Ödülü’ne; 32. Ankara Film Festivali’nde En İyi Film Ödülü’ne, 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ise Behlül Dal En İyi İlk Film Ödülü’ne layık görülen “Anadolu Leoparı”, bir hayvanat bahçesi müdürünün, kurumun özelleştirmesini önlemek amacıyla bürokrasinin köhne çarkları içinde verdiği mücadeleyi konu alıyor. Başrollerini Uğur Polat ve İpek Türktan’ın paylaştığı filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Tansu Biçer, Ege Aydan, Seyithan Özdemir, Osman Alkaş ve Nuri Gökaşan yer alıyor.

“Anadolu Leoparı”nın 27 Mart 2022, Pazar akşamı saat 18.30’da Sinematek Sinemaevi’ndeki gösterimine ve ardından Kıvanç Sezer’in moderatörlüğünde yönetmen Emre Kayiş ile Uğur Polat ve İpek Türktan’ın katılımıyla bir söyleşi gerçekleşecek.


Sinematek Sinemaevi

Osmanağa mah, Hasırcı Sk. No:16, 34714 Kadıköy/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine RöportajlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir