Epsilon’dan Nefes Kesici Bir Polisiye Gerilim: İyi Bir Kızın Cinayet RehberiKapanmış bir cinayet dosyasını yeniden açan, gerçek katili bulmaya kararlı bir genç kız ve saplantıya dönüşen, dolambaçlı ve asla beklemeyeceğiniz bir sonla biten bir soruşturmanın hikâyesi: Holly Jackson’ın ilk romanı İyi Bir Kızın Cinayet Rehberi Epsilon’dan çıktı! Son sayfasına kadar okurların merakını ve heyecanını canlı tutmayı başaran İyi Bir Kızın Cinayet Rehberi, elinizden bırakamayacağınız bir polisiye gerilim.

İyi Bir Kızın Cinayet Rehberi Kapak
İyi Bir Kızın Cinayet Rehberi

Holly Jackson’ın özellikle genç okurlardan çok büyük ilgi gören ve dört romandan oluşan sürükleyici serisinin ilk kitabı İyi Bir Kızın Cinayet Rehberi, Epsilon logosu ve Şebnem Tansu’nun çevirisiyle Türkiye’deki okurlarla buluşuyor.

Kasabadaki lisenin güzel ve popüler kızı Andie Bell bir cinayete kurban gider. Polisin araştırmaları sonucunda olay hızla çözülür. Andie’yi, erkek arkadaşı Sal öldürmüştür. Sal tutuklanamaz çünkü Andie’yi öldürdükten bir süre sonra intihar etmiştir. Polis kayıtlarına göre olay bu kadardır işte. Dava kapanır. Sal’ın ailesi kasabalılar tarafından dışlanır. Andie ilahlaşır. Sal lanetlenir.

Küçükken Sal’ı tanıyan ve onun birine zarar verebileceğine asla inanmayan Pip artık büyümüş, lise çağına gelmiştir. Cinayet ve intiharın üzerinden geçen beş yıla rağmen, Sal’ın suçsuz olduğuna dair taşıdığı his hiç değişmez. Bu hissin peşinden gitmenin bir yolunu bulmaya kararlıdır Pip. Bir lise öğrencisi olarak yapabilecekleri sınırlıdır ama neyse ki, okulda proje ödevi için bu cinayeti konu etmeye karar verdiğinde öğretmeni kabul eder.

Holly Jackson’ın ilk romanı İyi Bir Kızın Cinayet Rehberi, Epsilon logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde!

Holly Jackson Hakkında

Holly Jackson hikâye yazmaya genç yaşta başladı ve ilk roman yazma girişimini on beş yaşında tamamladı. Dil bilimi ve yaratıcı yazarlık eğitimi aldığı Nottingham Üniversitesi’nden İngilizce yüksek lisans derecesiyle mezun oldu. Londra’da yaşıyor. Okuma ve yazmanın yanı sıra video oyunları oynamayı ve dedektifmiş gibi davranabileceği gerçek suç belgeselleri izlemeyi seviyor. İyi Bir Kızın Cinayet Rehberi ilk romanı. Yazar, Twitter ve Instagram’da takip edilebilir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir