Faratuben’in Yeni Parçası “Nana” Gülbaba Records Etiketiyle Yayında!Faratuben
Faratuben

Malili-Danimarkalı grup Faratuben’in “Changement” isimli yeni albümünden ilk single “Nana” Gülbaba Records etiketiyle yayında!

Faratuben’in “Nana” adlı parçasını dijital platformlardan dinlemek için tıklayınız.

Faratuben Hakkında

Malili ve Danimarkalı usta müzisyenlerden oluşan bir grup. Grubun ismi, Farafi (Siyah) ve Tubabu (Beyaz) kelimelerinin karışımı. Grup, Toumani Diabaté ve Salif Keita’dan bildiğimiz geleneksel kora müziği yerine, bobo kültürünü temsil ediyor. Mali’nin gizli cevheri olan bobo müziği, 2000’li yılların başında, Bamako’daki küçük kulüplerde çalınmaya başlanmış. Faratuben’in yeniden icat ettiği ve kendine has dokunuşlarla şekillendirdiği bu tarz, Bamako’da hızla yayılmakta. Faratuben’in synthler ve kulüp ritimleriyle dolu müziği, bu milenyuma ait ancak hâlâ Bobo köylerinin geleneklerine dayanıyor!

Bobo Müziği Hakkında

Mali’nin gizli cevheri olan bobo müziği, 2000’li yılların başında, Bamako’daki küçük kulüplerde çalınmaya başlanmış. FARATUBEN’in yeniden icat ettiği ve kendine has dokunuşlarla şekillendirdiği bu tarz, Bamako’da hızla yayılmakta. Synthler ve kulüp ritimleriyle dolu müzik, bu milenyuma ait ancak hâlâ Bobo köylerinin geleneklerine dayanıyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar