Güher&Süher Pekinel Anadolu Müzik Eğitimi Sistemi İle Anadolu’da Müziğin ve Müzik Eğitiminin Ulaşmadığı Çocuk Kalmayacak!

Güher&Süher Pekinel Anadolu Müzik Eğitimi Sistemi, yüz yüze hizmet içi eğitimler kapsamında Müzik Eğitimi derslerinin telafisini gerçekleştirerek, uzaktan hizmet içi eğitimlere başlıyor.

Güher&Süher Pekinel Anadolu Müzik Eğitimi Sistemi İle Anadolu’da Müziğin ve Müzik Eğitiminin Ulaşmadığı Çocuk Kalmayacak!
Güher&Süher Pekinel

Uluslararası sanatçılarımız, Güher&Süher Pekinel, Dünyada örnek, başarı ve sürdürülebilirliklerini kanıtlayan müzik eğitim sistemleri ile kültürler arasında kopmaz bağlar kurmaya yönelik ilkleri gerçekleştirerek, vizyoner bir ilham kaynağı olmaya devam ediyorlar.

Sistem, yüz yüze hizmet içi eğitimler kapsamında Orff-Schulwerk Tekniği ile Müzik Eğitimi derslerinin telafisini gerçekleştirerek, uzaktan hizmet içi eğitimlere başlıyor.

Anadolu’da tüm okullarda müziğin ve müzik eğitiminin ulaşamadığı çocuk kalmaması gayesi ile okul öncesi, sınıf öğretmenleri ve müzik öğretmenleri Mebbis sayfası üzerinden başvurularını artık gerçekleştirebiliyor.

15 yıldır bakanlık onaylı, adım adım altyapısını güçlendirerek ilerleyen Güher & Süher Pekinel Anadolu Müzik Eğitimi, 52 ilden öğretmenin katılımlarına ek, uzaktan online hizmet içi eğitimlerde ilk ve tek olarak Türkiye’nin 81 iline ulaşıyor. Her oturumda 300 öğretmen katılım sağlayabiliyor. Kursları verecek eğitmenler, bizzat Salzburg Mozarteum Üniversitesi, Orff Enstitüsünde öğrenim görmüş olup, Anadolu’da 2017 yılından bu yana faal olarak MEB ile hizmet içi eğitim dersleri veriyorlar.

Bu işbirliğinin meyvesi “Güher & Süher Pekinel Anadolu Müzik Eğitimi”‘nin hedefleri; Türkiye’de müzik eğitiminin okul öncesi ile başlayarak anaokulundan itibaren tekrar müfredata kazandırılması. Fırsat eşitliği, vizyon geliştirme, bireysel anlamda problem çözme yetisini öğrencilere vermek. Sosyal zeka ile kabiliyetlerin de yetişmesini sağlamak. Avrupa’da akademik çalışmalar ile örgün eğitime katkısı dünyaca kabul görmüş Orff ve diğer değişik eğitim yöntemlerini, Anadolu’da tüm okullarda çocuklara ulaştırabilmek.”

Kuruluşlar ve Pekineller hakkında detaylı bilgi @pekinels sosyal medya hesapları ve www.pekinel.com adresinde.


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir