İdil Ateş’in İlk EP’si “Fantasma” Dijital Platformlarda YayındaAlternatif sahnenin genç ve dikkat çekici isimlerinden İdil Ateş’in üç şarkıdan oluşan ilk EP’si Fantasma’nın tamamı Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında!

İdil Ateş
İdil Ateş

Geçtiğimiz aylarda yayınladığı altı farklı teklisiyle müziğinin farklı uçlarını dinleyicileriyle paylaşan sanatçı ve söz yazarı İdil Ateş, müzikal deneyimlerini birleştirerek Fantasma adlı üç şarkılık ilk EP’sini yayınladı.

Nehir, Kör ve Sanrı isimli üç şarkıdan oluşan bu EP’de sanatçının hayatından izlere rastlamak mümkün. EP’nin ilk teklisi Nehir, bizi mitolojik bir evrene taşıyarak Yunan mitolojisinde Psyhke ve Eros’un hikayesini anlatmıştı.

EP’nin diğer iki şarkısı Kör ve Sanrı‘da ise İdil Ateş’in diskografisinde gördüğümüz hikaye anlatıcılığı, özenle hazırlanmış besteler eşliğinde devam ediyor. İdil Ateş, Fantasma‘nın üretim yolculuğunda bestelerin üretimi ve prodüksiyon sürecinde Yiğit Keven ile birlikte çalışıyor.

Sanatçı “Kör” parçasında bossa nova esintilerinin ağırlıkta olduğu bir altyapı ile hikaye anlatıcılığına devam ediyor. Sanatçı, daha önceki şarkılarında yaptığı gibi “Kör”de de duygusal dünyasına dair bir keşfe çıkıyor. Kör, sakin altyapısı ve his yüklü sözleri ile güneşin battığı andaki sakinliğe sahip olan bir şarkı oluyor.

Sanrı, sanatçının çok sevdiği bir yakınıyla hislerini paylaştığı bir şarkı. Sanrı aracılığıyla bir yardım eli uzatan İdil Ateş, bu parçasında da sözü ve müziği kendi hayatındaki deneyimlerini kullanarak oluşturuyor.

EP’den “Kör” şarkısına Berkay Öktem yönetmenliğinde, SumoHub stüdyosunda çekilen video klibi ise 3 Eylül 2022 saat 22.00‘de İdil Ateş’in YouTube kanalından yayınlanacak.

Fantasma’nın görsel dünyası, Merjek Kreatif imzası taşırken EP’nin kapak tasarımı Berkay Öktem’e, Nehir fotoğrafları Mert Gider’e, Sanrı ve Kör’ün fotoğrafları ise Ahmet Emre Saka’ya ait.

İdil Ateş’in üç parçadan oluşan ilk EP’si Fantasma, Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında!

Fantasma‘yı dijital platformlardan dinlemek için tıklayınız.

FANTASMA (KÜNYE)
Söz:
Ayça İdil Ateş
Müzik: Ayça İdil Ateş, Selim Yiğit Keven
Prodüktör: Selim Yiğit Keven
Yaratıcı Ekip: Merjek Kreatif
Promo Fotoğraf: Ahmet Emre Saka
Fotoğraf Stüdyo: SumoHub
Kapak Tasarım: Berkay Öktem
Yapım Yönetmeni: Tolga Akyıldız (müzikmentor)
Yürütücü Yapımcı: Cihad Satıroğlu, Berkay Öktem (BBI Music Co.)
Menajerlik: BBI Management
Yapım: Garaj Müzik

İdil Ateş – Kör

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir