Şair İlhan Berk, meRQezart’ta Açılan “Berkhane” Sergisiyle AnılıyorTürk edebiyatının en önemli şairlerinden İlhan Berk, vefatının 14. yılında, Bodrum’daki meRQezart Alternatif Sanat Mekânı’nda ziyarete açılan “Berkhane” sergisiyle anılıyor. Bu yıl 50. yaşını farklı etkinliklerle kutlayan Milliyet Sanat dergisinin işbirliğiyle düzenlenen sergide usta şairin yaşam izlerini taşıyan eşyaları, resimleri ve şiirleri yer alıyor. “Berkhane” sergisi, 25 Eylül 2022 tarihine kadar ziyaret edilebilir.

Ilhan Berk Anma Sergisi "Berkhane"
Ilhan Berk Anma Sergisi “Berkhane”

İlk sayısını Eylül 1972’de çıkaran Milliyet Sanat, 2022’de 50. yaşını Türkiye’nin farklı noktalarında gerçekleştirdiği etkinliklerle kutluyor. 50 yıllık yayın hayatını kesintisiz sürdüren Milliyet Sanat, Türkiye’nin ve dünyanın kültür sanat gündeminin nabzını tutarken, sanatı ve sanatçıları desteklemeye de devam ediyor.

Bodrum Marina Yacht Club bünyesindeki alternatif sanat mekânı meRQezart’ta Milliyet Sanat işbirliğiyle düzenlenen sergilerin üçüncüsü, usta şair İlhan Berk’in yaşamda bıraktığı izlere ev sahipliği yapıyor. “Berkhane” başlıklı sergi, 28 Ağustos 2008’de Bodrum’da hayatını kaybeden şairin eşyalarını ve eserlerini, sanatın farklı dallarını bir araya getiren disiplinlerarası bir yaklaşımla sergiliyor.

“Berkhane” başlıklı İlhan Berk’i anma sergisi, 25 Eylül 2022 tarihine kadar meRQezart’ta izlenebilir.


meRQezart

Bodrum Marina Yat Kulübü, Neyzen Tevfik Cad. 5 Bodrum/Muğla

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir